Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tegyem túl rajta, hogy...

Disi kérdése:

Hogyan tegyem túl rajta, hogy nem akar másik babát a férjem?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem fogom átverni és már csak azért is teherbe esni. Nagyon régóta együtt vagyunk, most 8 hós a babánk és valahogy szóba jött a kistesó. Erre kijelentette hogy ő nem akar másikat, mert ennek az egynek szeretne mindent megadni és téma lezárva. Eddig is mondta már biztos csak valahogy nem vettem komolyan. Én mindig úgy képzeltem, hogy minimum 2 gyerkőcöm lesz (nekem 4 tesóm van, nagy családban nőttem fel), és nem most gondoltam én sem a másikat, de annyira rosszul esik hogy ennyire mereven elzárkózik. Teljesen bele vagyok betegedve.
2012. márc. 5. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az 1.nem bántásnak szánta, végülis így igaz! Hiszen a férjed már az elején megmondta, hogy csak 1 gyereket akar, ha te elfogadtad így a párodnak, férjednek, csúnyán szólva nem reklamálhatsz, hiszen tudtad a kezdetektől fogva, hogy mi a helyzet!
2012. márc. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem pihentesd a témát... egy darabig. Simán lehet, hogy később változik a véleménye! Persze igaza van, hogy mindent meg kell adni, nyilván sok minden függ az anyagiaktól (is). Neked tényleg nem lehet így most könnyű ez után a kijelentés után ha 4 tesód is van... de még csak 8 hónapos a Babátok! Lehet a párod kimerült, fáradt, egyenlőre nem tudná elképzelni, hogy legyen még egy baba. Legalábbis nálunk így volt... most 13 hónapos a kislányunk és néha már eszünkbe jut, hogy lehet, hogy kéne öcsi vagy hugi. :)

Fel a fejjel, ne legyél elkeseredve fog Ő még másképpen gondolkodni!

2012. márc. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Szia, nekem is épp ez a problémám....:(

20 hós a fiam és szeretnék még egy babát, de a férjem nem. Pedig úgy beszéltük meg, hogy minimum 2 lesz. Remélem megváltozik a véleménye.

Itt a kérdés amit én tettem fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2012. márc. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem, most ne bánkódj, merülj el a kicsi fejlődésének szemlélésében -nincs ennél nagyobb csoda!

Még változhat később a vélemény: lehet, hogy egyszer rájön: mindent meg akar neki adni - akkor abban egy testvér is benne van:)) Nincs más ilyen bensőséges kapcsolat: mint a testvéri kapcsolat, még a nehézségekkel féltékenységekkel együtt is.

2012. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát ha eddig is így gondolta, mondta, te elfogadtad, akkor nincs kérdés. Örülj, hogy van egy egészséges babád. És azért a te hangnemed az első válaszolóhoz sem biztos, hogy tökéletes volt.
2012. márc. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok (és soha nem érdekelt, hogy le leszek-e pontozva)

Te magad mondod,hogy "eddig is mondta már biztos"..

Bocs,de ha ennyire nem figyelsz odamit mond ilyen alapvető dolgokról a férjed,akkor ott nagy baj van. Akkor ezt az jelenti,hogy te csak mész a magad feje után, nincs megbeszélés,nincs kompromisszum,nincs közös döntés. Sőt pontosan nem is emlékszel mit mondott.

Lehetsz rám mérges ésleis pontozhatsz ahogy akarsz,de inkább azon kéne elgondolkodnod hogy éled te ezt a párkapcsolatot.

2012. márc. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem azt mondta,hogy 1 gyerek elég neki 5 testvére volt ő legkissebb nagyon rossz gyerekkorral és most pedig várjuk a kistesót tehát ne ad fel ne zaklasd vele van még ideje meggondolni magát:)
2012. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Kérdező! Én a helyedben többet nem is említeném a gyerektémát a férjednek, nehogy besokalljon tőle és hülyeséget csináljon. Mondjuk lelép, mert megijed a felelősségtől, h 2 gyereket nem tud eltartani vagy nem akar újabb átüvöltött éjszakákat meg pelenkaszagot, meg anyatejszagú feleséget. Hagynám, h elgondolkodjon rajta és esetleg ő hozza szóba később. Ha meg nem hozza, akkor meg igenis el kell fogadnod, h csak 1 gyereketek lesz.
2012. márc. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordított a helyzet és az Én babám is 8 hónapos. A férjem már most mondogatja, hogy kéne majd kistesó, Én meg nem akarok még egy babát. Ha sokat forszírozná biztosan nagyon rágörcsölnék és még jobban nem akarnám. Így, hogy békén hagy a témával néha megfordul a fejemben, hogy talán mégis. Máskor meg azt gondolom, hogy semmiképpen sem lesz még egy gyerek. Imádom a lányom és nem tudom elképzelni azt, hogy hogyan tudnék még egy gyerekre így nézni, ennyi időt vele tölteni és ennyire szeretni. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de mindent meg akarok neki adni ami tőlem telik és úgy érzem, ha lenne még egy gyerek akkor nem lennék képes rá.

Én is nagy családban nőttem fel, három testvérem van. A szüleinknek egyikünkre se volt elég ideje. Lehet ez az oka annak, hogy így gondolom.

Szerintem (szubjektív vélemény) most koncentrálj a kisbabádra. Legyél vele minél többet és oszd meg a férjeddel a pici fejlődésének minden pillanatát. Élvezzétek, hogy van egy egészséges gyereketek. Ha majd pár év múlva nagyobb lesz, lehet a nosztalgiázás meghozza a kedvét egy kistesóhoz. Ha meg nem, akkor meg adjatok meg mindent ennek a gyereknek. :)

2012. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagy családban nőttem fel, 2 gyereket szeretném, férjem 1et. Megbeszéltük az elején, hogy "fő szabály" szerint 1 lesz, aztán meglátjuk.

Nem értem, hogy ha előre megmondta, hogy csak egyet akar, akkor most miért vagy meglepődve?

2012. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!