Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiételt adsz vagy pacsmagols...

Bébiételt adsz vagy pacsmagolsz püréket babádnak hozzátáplálás elején?

Figyelt kérdés
Ha bébiétel akkor melyik?
2012. márc. 11. 22:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Vegyesen. Szerettem pacsmagolni is, mert szerencsére ízlett neki az én főztöm is.

Bébiételt leginkább Kecskemétit vettem. Ha akciós volt, jól fel is tankoltam belőle. Szerintem ízletesebb, mint az Univer, és nagyobb is az üveg, így árban jobban kijött.

Nagy ritkán vettem Hippet, mikor akciós volt. Ill. 8-10 hónapos kor környékén a Rossmann saját termékét is kipróbáltuk, azt is megette.

2012. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 kíváncsicska ***** válasza:
Én vegyesen fogom megoldani.Azokat a zöldségféléket inkább amiket nem tudok megenni mert nem szeretem ezáltal el sem tudom készíteni megveszem majd neki (pl.sütőtök gyűlölöm)de azért tőle nem vonom meg.Amit szeretek azt meg elkészítem neki.
2012. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
En most kezdtem a hozzataplalast sehol nem kaptam pl friss oszibarackot igy vettem bebietelt. De anno a nagyfiamnal a husis bebieteleket inkabb megvettem mert nekem mindig sokkal darabosabb maradt es azt nem ette ugy meg most is ezt fogom csinalni.
2012. márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Bébiételeket adtam és adok...egyszer-kétszer saját gyártmányú ételt is kap a lányom.

Kecskeméti,Hipp,Bebivita

2012. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálás kezdetén üvegeset vettem, mert még csak kóstolgatás ment, és nem tudtam, mi fog bejönni, mi nem. Szerencsére nagyon jó étvágyúak a gyerekeim, és szinte mindent megesznek és elég nagy mennyiségeket is.

Így már érdemes nekik itthon főzni ill. házilag készíteni. Mivel mi a férjemmel elég fűszeresen eszünk és általában nem "hagyományos" ételeket, ezért külön főzünk a gyerekeknek.

Azt szoktam üvegesben venni, amit nem lehet ilyenkor kapni (pl. sárgabarack, őszibarack, sárgadinnye...). Mivel májas bébiételt csak 1x tudtam venni, azt mindig házilag készítem valamilyen zöldséggel.

Biztonsági tartaléknak mindig van itthon pár üveg bébiétel, ha megyünk valahová, vagy ha nincs időm aznap főzni.

2012. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az első pár héten, amíg nem evett húst, és volt házi sárgarépa, sütőtök, cékla, alma, ezeket én pürésítettem neki.


Amióta húst is kell ennie, ill. minél többfélét (de télen nincs friss gyümölcs :), így most bébiételezünk.

Ami picit darabos, attól fuldoklik, szóval a húst mindenképpen így kell adjam amíg nem lesz több foga.


Ja, a Brendonból szoktam rendelni, egész hónapra, Kecskeméti-t és Hipp-et.

2012. márc. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Csak abból adok üvegest amit nem tudok frissen beszerezni. Barack szilva, s.barack. Üvegesből egyedül kecskemétit nem adok neki, mert még a sima sütőtökhöz is cukor van hozzáadva, amit meg se értek minek. 1 nagy sütőtököt lesütöttem tegnap , és kb 10-12 adag püré jött ki belőle. Az elején meg felesleges lett volna az üveges. Nekem nem "pacsmagolás" imádom neki az ételét készíteni. Üvegreszelőn kb 2 perc egy almát lereszelni, és a fagyasztott sütőtököt hozzáolvasztani. Sem ízre, sem kinézetre meg sem közelíti az üvegest.
2012. márc. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%-ban én főzök neki kezdettől fogva. Abban kap üvegest,amit most nehéz beszerezni,vagy ha megyünk valahova és nem volt előtte időm pacsmagolni! :)
2012. márc. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én az első gyerekem hozzátáplálásakor nagyon lelkes voltam pacsmagoltam, turmixoltam ő meg kiköpte...

ezután vettem bébiételt azt megette így nem pacsmagoltam többet, mikor a kicsi született vele egyből a bébi étellel kezdtünk.

2012. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jah! Univer és Kecskeméti bébiétel! :)
2012. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!