Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabákra, újszülöttekre...

A kisbabákra, újszülöttekre miért nem adnak soha fekete színű ruhácskát?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy újszülött babán vagy kisbabán soha nem lehet látni fekete színű tipegőt vagy rugdalózót és ez az amit nem értek. A fekete a világon az egyik legjobb szín. Én lehet, hogy már legelőször egy fekete ruhácskát fogok ráadni, mert ha fekete haja lesz, még menni is fog hozzá. Szerintem feketében is ugyanolyan aranyosak lennének mint bármelyik másik színű ruhában.
2012. márc. 12. 14:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
54%

Mert a feketét az elmúláshoz társítom, és el nem tudnék képzelni egy pici babán feketét. Még az 5 évesemen sem volt soha fekete ruha. Egyetlen pólója van ami fekete alapszínű, de élénk rózsaszín csíkokkal és mintával.


Nekem morbid a fekete egy kisbabán vagy kisgyereken. Te hány éves vagy?

2012. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok.
2012. márc. 12. 14:36
 3/37 anonim ***** válasza:
67%
Mert egyszerűen nem szokás ugyanis a gyász, elmúlás színe. Minden kornak megvannak a maga "tiltólistás" színei. Mondjuk egy hetvenéves néni sem hord pinket vagy csillámos cuccot. A baba meg nem hord feketét.
2012. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Szerintem ne legyenek ezek a "tiltólistás" színek a néni hordjon pinket és csillámosat, a baba is hordhasson feketét! Ne keretezzünk mindent ennyire be, legyünk szabadabbak ennél!
2012. márc. 12. 14:39
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
Az én kisfiamnak 2 évesen volt egy fekete bodyja, amin egy jópofa sárkány volt a minta. Kynga a márkája. Nagyon aranyos volt benne. De fekete tipegő szerintem elég furcsa lenne, nem is hiszem, hogy gyártanak ilyet.
2012. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
69%
Mert a fekete a gyász színe. Ha te szeretnél olyan színű ruhát adni a babádra, hát tedd. (Már ha kapsz egyáltalán.) Én soha nem adnék rá feketét, de az én vagyok. :)
2012. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Itt Mo-on nem lehet fekete bébiruhákat venni, ilyen egyszerű. Én is azt gondolom, hogy sajnos, mert nekem is egyik kedvenc színem.

A barátnőm Svédországban él, és ott mindenféle - így fekete színű - babaruhákból is óriási a választék. Ott ennek nincs semmi pejoratív fehangja, és mernek is fekete ruhát is adni a gyerekekre. Amúgy sok országban nem a fekete, hanem a fehér a gyász színe.

A barátnőmtől kaptunk pl. nagyon jó minőségű, visszahajthatós derekű fekete plüss nadrágot, kis ezüst minta van a derekán díszként. Angol turkálóban tudtam venni eddig 1 db fekete rövidujjú body-t a kisfiamnak (68-as méretben). Ill. 2 db egyszínű fekete pólót is vettem, igaz, csak 2-3 évesen lesz jó neki, de megvettem, mert tényleg nagyon ritkán találok. A kislányomnak van egy olyan ünneplő ruhácskája, ami fekete bársony, ezüst csillagos hímzéssel, elöl cipzárral. Ja, és a kisfiamnak van egy nagyon sötétkék rugija, ami most pont jó rá. Neki szőke haja, nagy kék szeme és fehér bőre van, és neki is nagyon jól áll.

2012. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Kislányomnak egy fekete nadrágja és fekete mintás pólója van, de azokon aztán minden szösz meglátszik. S ilyen a legtöbb fekete cucc, emiatt annyira nem szeretem.

Nem zárkózom el amúgy a fekete színtől, de csak mértékkel adnám rá a babámra, tehát teljesen feketébe nem öltöztetném (ezt a két ruhadarabját sem adnám rá egyszerre). Nem azért, mert nem lenne benne cuki, hanem azért mert a teljesen fekete itt a gyász színe (ez van, itt ez a szokás nálunk - ha én magam fekete öltözök, akkor is máris megkérdezik miért...).

Különben, ha neked az tetszik, legyél térhódító.

Lehet pár év múlva mégis divatba jön, ki tudja...ami ma furcsa, nem biztos, hogy holnap is az lesz.

2012. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Turiban láttam egyszer egy fekete rugit amin csontváz minta volt. Kb másfél éves gyerkőcre. Elgondolkoztam rajta, hogy poénból megveszem, de nem tettem.

Amúgy kislányom fekete hajjal született és tök jól áll neki a rózsaszín, lila és társai.

2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
47%

Csatlakozom az utolsóhoz.Én is találtam már csontvázas rugit, de nekem nagyon morbid volt.Ha mondjuk oviban farsangra kéne akkor oké, de az kb 9 hós babára lett volna jó és ez nekem sok.

A feketét én is a gyászhoz társítom, bár sokszor van, hogy tiszta feketébe öltözöm, mert nem is figyelem, hogy mit veszek fel, csak magamra kapok valamit.Így én nem zárkózóm el tőle, csak nem akarom a gyerekemen látni.

1 db fekete bársony ünneplős rövidnadrágja van a lányomnak.Karácsonykor volt rajta piros harisnyával és piros "My first Xmas" feliratú pulcsival.Úgy okés volt.

14 hós kiscsaj anyuja

2012. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!