Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ki kell dobni...

Szerintetek ki kell dobni néhány hónapos használat után a szilikon cumikat, ha egyébként semmi bajuk sincsen?

Figyelt kérdés

A használati útmutató szerint igen - de ma már mindent rövid távra akarnak gyártani, inkább vedd meg újra, ezerszer. Persze ha sérült, akkor ki kell dobni!

Ha nem a válasz, akkor meddig lehet használni őket?


2012. márc. 12. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
3 havonta lecserélem s megy a kukába steriziláló foyladék fogak3 tönkrevágják a gumit iletve eldeformálja a baba szája egy idó után
2012. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én soha nem dobtam ki etetőcumit, mert a lányomnak még nem volt foga, amikor eltettük a cumisüveget.Azóta itatópoharat használok, szilikon fejűt.Az egyikhez már vettem pótfejet, mert beleragadt a bordáiba az innivaló és akárhogy próbáltam, képtelen voltam kiszedni belőle.

Sima cumit sem vettem újat még, mióta a jelenlegiek használatban vannak.A lányom többnyire csak alváshoz igényli a cumit(van neki 2 világítós).Ezen kívül van még 6 sima cumi, amit csak akkor használ napközben is, ha jön a foga, vagy beteg, mint most is.Amúgy nem.Így én nem érzem azt, hogy agyon lennének használva a cumik.3 hetente, havonta vagy betegség után kifőzök minden cumit és itatócsőrt és annyi.Amíg nem rágja szét csak úgy, kedvtelésből addig nem dobom ki őket.Ha meg szétrűágja majd őket, akkor van tartalék.De ha elfogy az utolsó cumi is akkor nem is veszek többet neki, vége lesz a cumi korszaknak irgalom nélkül.

Sokan írják, hogy havonta, kéthavonta cserélik a cumikat.

Mondjuk egy tápszeres babánál akinek van minimum 3 cumisüvege (nekünk 6 volt és mind MAM cumis)havonta cserélgetni hát...több ezer forintos kiadás is lehet, amit én feleslegesnek tartok.

De ez az én véleményem, fogsz majd olvasni eltérő válaszokat is!

És igen, valóban azért rövid a szavatossága, hogy vegyél belőle másikat.Ez a rohadt gazdaság kitalációja.Ajánlom figyelmedbe a tervezett elavulás című filmet a youtube-on.Ennek hatására a múltkor megettem egy joghurtot, aminek 3 héttel korábban lejárt a szavatossága és képzeld, az égvilágon semmi baja nem volt :)

Persze a gyártó jobban örült volna, ha kidobom és újat veszek :)

14 hós kiscsaj anyuja

2012. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem dobom ki és nem is látom szükségét, hacsak ki nem szaggatja, vagy épp annyira csúnya állapotú. Pedig az én 18 hósomnak mindig a szájában van, de szerencsére nem rágja. Sűrűn sterilizálom és ennyi. Feleslegesen nem dobálok ki semmit sem, csak mert az a módi. Az etetőcumit pedig egyáltalán, hisz annak még annyi baja sincs, mint a játszó cuminak.
2012. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én bevallom 1! db cumifejet (és 1 db cumit) használtunk egy éves koráig. (utána itatót) funkcióját ellátta, fogalmam sincs, hogy milyen baja lehet, ami miatt ki kéne dobni
2012. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hát igen, én is arra az álláspontodra hajlok, hogy felesleges kidobálni, mert amikor olvasom, hogy dobja ki 3 havonta, érzem, hogy belém akarják sulykolni, hogy akkor vagyok jó anya, ha kidobom és újat veszek. Biztonsági okokra hivatkoznak, közben meg talán csak gazdasági érdekek motiválják őket (?!). Persze csak a hibátlan cumit tartom meg, amin semmi deformáció, semmi sérülés nincs. Mert tüzetesen átnézem. Én hetente sterilizálom mindet a gőzsterilizálóban. Nem is használja intenzíven, mert több van belőle. És ha tönkremegy, akkor majd kidobom a szelektív hulladékgyűjtőbe.

2012. márc. 12. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazad van. Mindenhol, minden téren ez megy sajnos
2012. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én eddig 2 havonta dobáltam ki,és vettem újat.Ráadásul mindig két cumi van használatban,gondolhatod...Most kezdtem én is azon tűnődni,hogy ez kell-e egyáltalán.És sokakat megkérdeztem akik szerint nem.Úgyhogy én bontottam egy új cumit,és addig fogja használni míg nem lesz baja.De ha nem lesz (mindennap sterilizálom) akkor nem fogom cserélgetni feleslegesen.
2012. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát vessetek rám követ de az én fiamnak van olyan cumija amit már vagy 6 hónapja használ!MAM-os szilikon cumi streilizálom hetente,semmi baja,SOHA egyiket sem harapta még szét nincs egyik sem eldeformálódva úgyhogy én nem dobom ki az előírtaknak megfelelően!

De hát ez olyan mint a tápszer!Rá van írva a dobozra hogy az elkészített kimaradt tápszert ki kell önteni,a védőnőm meg anno azt mondta hogy tegyem be hűtőbe és a következő etetésnél adjam oda a babámnak!Így is tettem és SOHA semmi baja nem volt tőle!

2012. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!