Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cebion cseppet mikortól...

A cebion cseppet mikortól lehet adni egy kisbabának? 1 éves kor alatt lehet adni?

Figyelt kérdés

2 kislányom van, a nagyobb 2,5 éves kapja mindennap. A pici nem soká lesz 3 hónapos. Neki mikortól lehet adni?

Köszönöm előre is, aki tud nekem segíteni.


2012. márc. 18. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy 7 hónaposan adtunk a babánknak, mert kicsit megfázott. 7 cseppet. 8 hósan 8 cseppet.
2012. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hónapos korától kapott annyi cseppet ahány kg, védőnői javaslatra.
2012. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én már adom,mert egy kicsit náthás.Két és fél hónapos és 3 cseppet kap naponta.
2012. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatón csak az van, hogy 14 éves kor alatt 10 cseppnél több nem indokolt (napi). Szerintem reggel-este 2-2 cseppet adhatsz neki.
2012. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, akkor ezek szerint már lehet adnom neki. Akkor már csak azt kellene eldöntenem, hogy ahány hónapos annyi cseppet adjak neki, vagy kg szerint adjam. (mivel a 2 között nagy az eltérés, mert ugye hónap szerint 3 csepp, kg szerint most nem tom, de 2 hónaposan már 6300gramm volt)

Lehet megkérdem a védőnőt, csak nem tudom mikor jön erre.

2012. márc. 18. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedz el kevesebb dózissal, és maximum, ha azt mondja, hogy kaphat többet, akkor felemeled az adagot..

Bár, ha több C vitamint adsz neki sem lesz semmi baj, mert maximum ki fogja pisilni a felesleget.

2012. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A védőnőm és a patikus is úgy mondta,hogy ahány kg ,annyi cseppet lehet adni!

Ha véletlenül egy.két cseppel több megy sincs baj,mert kipisili.

Persze túl adagolni sem jó tartósan,mert árthat a veséjüknek.

Igy most azt mondanám,hogy a 6 cseppel nem árthatsz a kicsinek!

2012. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!