Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerből tejberizst vagy...

Tápszerből tejberizst vagy tejbegrízt lehet csinálni?

Figyelt kérdés

11 hónapos lesz a lányom 22-én és az utóbbi napokban nem igazán akaródzik neki megenni a tápszert. Reggelente eddig még csak-csak megette, bár elég keveset olyan 100 ml körül, de tegnap egyáltalán nem kérte. Adtam neki helyette tejpépet, amit szépen betörölt.

Tejet még nem ihat, mert még nincs egy éves, és apa is tejérzékeny, úgyhogy nem is akarnám előbb megpróbálni a dolgot. Joghurtot, túrót, kefírt evett már, ezekkel nincs gond. Anyukám javasolta, hogy meg lehetne próbálni a tápszerből tejbegrízt, tejberízst csinálni, kérdés, hogy bírja-e a forralást pl?


2012. márc. 19. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
vízből csináld a tejbegrízt ill. a rizst és utána keverd bele a tápszerport.
2012. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Forralni nem szabad. Vízben kell megfőzni a rizst vagy búzadarát, és ha kihűlt, rakhatsz hozzá tápszerport, vagy jó sűrűre csinálod, és utána felhígíthatod elkészített tápszerrel.

Ha forralod, minden értékes dolog elvész a tápszerből.

2012. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóra gyanakodtam. Köszönöm a válaszokat, akkor vízzel csinálom és a végén a por. :)
2012. márc. 19. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Én babavízből készítem neki a"tejbegrízt" szóval búzadarát és szoktam neki egy csomag vaniliáscukrot beletenni, vagy gyümölcsöt belekeverek, úgy nagyon szereti és nincs olyan natúr íze. Arra gondoltam, hogy legközelebb nem vízből hanem gyümölcslével készítem el, kiváncsi vagyok lehete így és megenné e.
2012. márc. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!