Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinálnak étel-illetve...

Hogyan csinálnak étel-illetve tejallergiatesztet 20hónapos babának?

Figyelt kérdés
időpontot kértem,de nem is kérdeztem meg,hogy milyen módszerrel történik a vizsgálat.Vérvétel,vagy bőrteszt?Mikorra van eredménye és vajon megbízható-e az?Ha valaki tudja kérlek,írjátok meg!
2012. márc. 19. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz,mi még nem voltunk a fiammal, majd csak kétévesen csinálnak neki tejallergia tesztet. Nyáron megyünk, mi magánorvoshoz járunk fél éves kora óta. Nekünk azt mondták két éves kor alatt nem csinálnak vérvételt, mert még a legdurvább allergia esetén is ritkán pozitív a teszt, ráadásul ezt a fajtát nem igazán tekintik mérvadónak idősebb korban sem. Így nekünk lesz először Prick teszt, ha ez negatív, akkor lesz tejterhelés. Ez kb fél napos "program". Vinnünk kell a fiamnak Milupa tejitalt. (folyékony tápszert) Először bekenik vele a szája szélénél, ha nincs semmilyen rakció, akkor 5ml-ként itatnak vele tejitalt. Talán 20 percenként (erre nem emlékszem pontosan). Folyamatosan figyelik, hogy nem-e lesz rosszul.

Az ételallergiát nem tudom, nekünk ezt nem csinálnak.

2012. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányomnak 5 hetes korában derült ki hogy tejfehérje allergiája van, egy évesen volt a tejterheléses teszt. Reggel bementünk vele a kórház gasztro osztályára és kapott a hűtőből kivett Mizo tejből 9 ml-t!!! ( Azért ennyit mert nem volt még 10 kb), majd egy óra múlva 18 ml-t, ezt követő órában 36 ml-t. Utána még egy órát bent voltunk a kórházban, de mivel nem volt extrém allergiás reakcó, így hazamehettünk. Ezt követően minden nap 1 deci tejet kellett meginni. Másfél hét után kellett vinni székletmintát, amiből megállapították, hogy a szervezete lebont minden tejfehérjét, így kinőtte az allergiát.
2012. márc. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azóta eltelt egy éve, nem volt semmi probléma, igaz a tejtermékeket nem nagyon szereti, kivéve a sajtot. Joghurtot, tejfölt és túrót egyáltalán nem eszi meg.
2012. márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ezek szerint ahány ház, annyi szokás.

Majdnem kétévesemnek először bőrtesztet csináltak, majd két hetes terhelés (3-as tejitalt kellett innia) után vértesztet. Mindezt gasztroenterológus írta elő.

2012. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!Érdekes egyébként,valóban minden városban másként történik.Én is azért viszem a gyereket másik városba,mert nálunk sem csinálják meg 2 éves kor alatt.Amúgy hallottam már,van ahol 1 éves kor alatt is tesztelik!
2012. márc. 19. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!