Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 27. hónapja nem aludtam végig...

27. hónapja nem aludtam végig egy éjszakát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Kislányom 27 hónapos,még mindig szopizik,nem is ez a baj,de éjjel is felkel még kétszer háromszor,ez se nekem,se neki nem jó szerintem,iszonyú fáradt vagyok,mert nem tudok vissza aludni,napközben dühös,és agresszív vagyok... :( lehet ebből szervi bajom??? Valaki segítsen,nem feltétlenül azzal,hogy leszoktatom a ciciről,hiszen a gyerekorvos szerint,ezért nem volt egész télen beteg a kislány,de hátha van tapasztalatotok,hogy van e gyereknek valami módszer vagy bármi...Gúnyolódok ne írjatok...megköszönném!!!
2012. márc. 22. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre egy módszer van amit nem fogsz szeretni, de neked kell eldönteni, hogy megteszed vagy sem.


Varázslatok nincsenek, így vagy hagyod sírni (persze mellette maradsz a bajában) és elveszed a cicit minimum éjszakára, vagy szenvedsz tovább. te döntésed, de csodák nincsenek, vagy az idö vagy te oldod meg.


Amúgy a módszer, hogy nem veszed ki, nem adsz neki cicit, de ott vagy vele, ha kell fogod a kezét. Ha kitartó vagy kb 3 nap alatt eléred amit akarsz, ha nem vagy kitartó de elkezded akkor csak még nagyobb üvöltésre tanítod. vagy is akkor kezd el ha biztosan kibírsz pár átalvatlan éjszakát. 27 hósan egyszerüen neki ez a cumi, ez kell az elalváshoz. nekem 31 évesen a párom kezét ölelem át és így alszom el, mikor üzleti úton van sokszor csak forgolódom meddigre elalszom.

2012. márc. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig amíg cicizik addig ez lesz, ha 27 hónapos koráig így volt.

Mérlegelj mi éri meg.

Napi átlag hány órát alszol? Mert ha meg van az 5-6 akkor kétlem, hogy bármi bajod lenne. Persze idegileg látom, hogy kikészülsz és türelmetlen vagy.

Az én fiam tápszeres és eddig összesen kétszer volt beteg. Szerintem nektek is megérné abbahagyni a szopit, mert így nem lesz harmonikus a kapcsolatotok és tehernek fogod érezni a gyerekvállalást.

2012. márc. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Huh,hát nem tudom jó lenne e sírni hagyni,mert van még két kamasz gyerkőc itthon akik reggel iskolába mennek :(

De abszolút igazatok van,a cici a nyugtatója,ha elesik,ha sérelem éri,ha aludni kell vagy ha felébred :(

Napi 5-6 óra,épp azon gondolkodtam az már jó lenne,de én éjjel talán jó ha 2 órát alszom,és azt is megszakítva,napközben pedig a háztartás akkor nem tudok délután aludni a picivel :( Mi bajom lehet ebből? Gondolom előbb-utóbb kimerülök :( Végem van...

2012. márc. 22. 08:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen együttérzek veled. Az én kislányom pont 27 hónapos koráig szopizott. Ő is ezt csinálta, hogy éjjelente ébredt 3-4szer. Én is hulla voltam és másfél éves kora után úgy döntöttem, ebből elég. Nem a ciciről szoktattam le,hanem az éjjeli szopizásról, mert szerintem ezt már csak megszokásból csinálják ennyi idősen. Ő mindig is mellettem aludt, így könnyebb volt. Már beszélt, okos kislány volt, így az eszére is tudtam hatni egy kicsit, próbáltam vele megbeszélni hogy nincs cici, csak inni. Odakészítettem teát (vagy amit szívesen megiszik) és mikor ébredt, akkor azt adtam neki és simán csak szorosan összebújtunk. Pár éjszakán át küzdöttünk(azért volt sírás is), de hosszú távon megérte. Egy darabig még ébredt inni éjjelente, de arról is leszokott. Így elmaradtak az éjjeli szopik, ivások csak bújni kellett. És ma már alszunk nyugodtan...:) Kitartás!!!

A lényeg, hogy ha egyszer rászánod magad, akkor bármennyire is fáj, fáradt vagy, megsajnálod a kicsit, nem add be a derekad!!! Akkor végig kell csinálni, mert ha rájön hogy egy kiadós sírással megkapja mégiscsak, akkor rontasz a helyzeten. Anno én is lejutottam arra a szintre, hogy már következetesen be tudtam tartani az elhatározást, annyira hulla voltam....

2012. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. A te kislányod meg már két éves is elmúlt, szerintem már még jobban meg lehet vele beszélni. Visszagondolva annyi idősen az én lányom már teljesen kommunikatív értelmes gyermek volt, akivel meg tudtam beszélni(mindenféle hiszti, harc és lelki sérülés nélkül), hogy hagyjuk abba a szopizást végleg - pedig akkor még napi 2-3szor kérte. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy hagyd abba a szoptatást, hanem biztos tudatosítani tudod benne, hogy éjjel nincs.
2012. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Éjszaka ne te kelj hozzá hanem apa ! Cici helyet kapjon cumisüvegben inni ,kevés meleg kakaót és apa cirógassa álomba.Ez a leghumánusabb mert nem kell sírni hagyni ,meleg kakaó megnyugtatja (macikávé) és apa is ott van vele. Így nincs esélye cicizni.Ha ügyesen csináljátok még nagy sikere is lehet apának :)
2012. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.Akkor vége az éjszakai szopizásnak,bármennyire nehéz is lesz,mert már valóban nem bírom tovább :(
2012. márc. 22. 17:50
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Menjetek el a Madarasz utcai korhaz alvaskozpontjaba!
2012. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!