Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék gyerekorvost váltani...

Szeretnék gyerekorvost váltani, de nem tudom még kihez menjünk. Hogy csináljam, hogy először csak szeretném megtapasztalni, milyen is a másik doki?

Figyelt kérdés
Ha nincs semmi baja a babának, akkor milyen indokkal lehetne elmenni egy másik dokihoz? Az egyiknek akire gondoltam, magánrendelése is van, lehet úgy egyszerűbb lenne. Mert ha az is bunkó, akkor nem esnék pofára, hogy mondom legyen az orvosunk.
2012. márc. 23. 19:23
 1/5 kwan ***** válasza:
Én már váltottam dokit, a tapasztalataimat le tudom írni. Még a kezdet kezdetén, kb két találkozás után döntöttem úgy, hogy vàltani kell. Mivel nem ismertem egyik dokit sem, így egyrészt körbekérdeztem a környékről ismert anyukáknál, másrészt megkérdeztem a védőnőt is. Elmondtam neki, hogy milyen okok miatt váltok és kértem, hogy javasoljon nekem olyat, aki ez alapján emberi és szakmai szempontok szerint is jó lehet. Nagyon rendes volt, mindegyik dokiról elmondta a véleményét. Ìgy sikerült dönteni és jól is döntöttünk. A váltás menete egyszerű: az új dokihoz kell csak menni és szólni, hogy a jövőben hozzá szeretnél járni. A védőnő is elmondta, hogy ha nem válik be akit választottam, akárhányszor lehet így váltani. Nagyon fontos, hogy olyan dokihoz kerülj akiben maximálisan megbízol, tehát szerintem bátran válts, akár többször is. Magánrendelésre nem mennék, mert akkor a rosszabbja elvárja, hogy mindig oda menj a jövőben.
2012. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj, hogy a védőnőt hiába kérdezem, mert a mi településünkön csak ez az egy gyerekorvos van. Így a közeli nagyvárosba kellene mennem, és ő nem hiszem, hogy annyira otthon van ezügyben (meg egyébként sok másban sem). Eddig még mindenki mást ajánlott, és annyira nem szeretnék több alkalommal váltogatni, de ehhez sem megyek többször.
2012. márc. 23. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem vinném magánrendelésre. Miért fizetnél egy olyan szolgáltatásért, ami ingyenes? A picinek van TB-je, nehogy már még magánra vidd! Ha annyira akarod, tudsz alkalmanként(!) adni 1-1 borítékot az orvosnak, elégedjen meg azzal.

Mi is váltottunk orvost, nem voltam megelégedve a körzeti dokival, elég hanyag, nemtörődöm volt. Nekünk mondjuk szerencsénk volt, a nővérem ajánlotta a saját gyerekorvosát, és én őt kértem fel. El is vállalt, azóta is hozzá járunk, és megszűntek a gondok.

2012. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak az első alkalommal gondoltam a magánrendelésére menni, természetesen utána már nem, persze ha szimpatikus. És ti akkor mentetek csak az új gyerekorvoshoz, amikor gond is volt? Mert azt gondoltam, hogy megkeresném most (szerencsére nincs problémánk), és ha ne adj Isten megbetegszik valamikor, nem akkor kell keresgetnem orvost. Ti csak akkor mentetek a másikhoz amikor beteg volt a gyerkőc, vagy egyéb alkalommal?
2012. márc. 24. 06:33
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Első alkalommal magánrendelés, aztán már nem? Szerintem (!) ha első alkalommal oda viszed, akkor a többire is vidd oda.

Az lenne a legegyszerűbb, ha utána járnál, hogy melyik az a gyerekorvos, akivel meg vannak elégedve, és azt kéred fel. Esetleg első alkalommal hívd ki, akkor adsz neki pénzt, a többi alkalomra pedig beviszed a rendelőbe - nem a magánrendelőbe.

Az én problémám a következő volt a gyermekorvosunkkal: az első pillanattól kezdve nemtörődöm volt, ha kérdeztem valamit is félszavas válaszokat kaptam. Az első oltását betegen kapta meg a kisfiam (náthás volt, erre ráoltott). Az még csak hagyján, hogy 1 hétig szenvedtünk a lázzal + náthával.. Onnantól úgy legyengült az immunrendszere, hogy pikk-pakk összeszedett valamit. Január elsején kórházba kerültünk, apró bevérzések voltak rajta. Ezeknek a vírusos megbetegedéseknek köszönhetően a szervezete saját maga ellen fordult, és leesett a trombocita száma. A betegség neve trombocitopénia. Szóval a normál 150 ezer helyett 5 ezer volt, bármikor elvérezhetett volna. Mindegy, a kórházban "feltuningolták", azóta folyamatos kontrollokra járunk, most már jól van. Kopp-kopp.

A gyerekorvosunk arra nem volt képes, hogy a kórház után kijöjjön megnézni, ráadásul egy hányós-hasmenős vírust hazahoztunk a kórházból. Be kellett vinni a rendelőbe, ahol felírt neki egy olyan gyógyszert, amit ő nem szedhet emiatt a betegsége miatt. (Külön kértem, hogy olyat adjon, amit lehet neki.)

Mindegy. Eltelt pár hét, vittük be az újabb kontroll eredményt, akkor már 180 ezer volt az értéke, ami már jónak számít. Az ő dolga lett volna, hogy felhívja az oltóközpontot, hogy mikor lehet oltani a kisfiam (a 4 hónapos oltás elmaradt, immunglobulint kapott ami miatt nem kaphatta meg), ő le sem ... ejtette. Beírt egy időpontot még arra a hétre. Én jártam utána, hogy mi legyen az oltással. Az emailben a válasz mellett ott volt, hogy: sajnálom, hogy önnek kellett utána járnia. :) Ott már ment fel a pumpám.

Kijött az ekcémája az arcán, persze tudtam, mi az, de rákérdeztem. Rá sem nézett, legyintett egyet, hogy az a nyála miatt van.

Akkor hazajöttünk, felhívtam a nővérem, ő megmondta, ki a gyermekorvosuk. Felhívtam, és felkértem.

Még azon a héten bementünk tanácsadásra, alaposan átnézte a leleteit, megvizsgálta. Nem oltotta be, azt mondta, várjunk még egy eredményt, lesz ez a trombocita érték még magasabb is. És valóban, a héten voltunk újabb kontrollon, 332 ezer lett az eredmény (úgy örülök!!). Tegnap kapta meg az egyik elmaradt oltást, a másikat talán(!) 1 hónap múlva, attól függően, hogy a mostanit hogy viseli. Mindent elmagyaráz, nagyon alapos és figyelmes. Ja, és még 1 forintot nem kapott tőlünk!

Hát ez a mi történetünk.. Szerintem egy gyerekorvos legyen boríték nélkül is az, ne pedig csak akkor legyen rendes, ha kap pénzt.

2012. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!