Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor húzogassam vagy ne...

Most akkor húzogassam vagy ne húzogassam a bőrt a kisfiam kukiján? Ha igen, mikor (most 3 hónapos)?

Figyelt kérdés

Tudom,lerágott csont, de lassan megőrülök.

A gyerekorvos azt mondta,ne nyúljak hozzá egy éves korig.

A védőnő azt mondta ne húzogassam (nem mondta mennyi ideig), mert akkor csak alá szorul(hat) a piszok, vagy krém vagy bármi.


Közben anyósom meg sógornőm kérdezték hoyg szoktam-e húzogatni, mire elmondtam az orvos és a védőnő utasítását. Erre leteremtettek meg fintorogtak,hogy márpedig jól elrontom az egészet, mert igenis kell húzogatni hogy ne szűküljön be és ne tapadjon le, meg anyósom szerint bent marad a hugykő és elfertőződik, vagy begyullad.


Most itt állok én a 3 hónapos fiam mellett, és kérdezem,mit tegyek hogy a gyereknek ne ártsak vele semmit?


2012. márc. 27. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb 10 évente változik. Amikor éppen "lehet húzogatni" időszak van, sok lelkes anyuka úgy megrángatja, hogy berepedezik és az hegesen gyógyul ami később nem jó. Ezért aztán jön egy időszak amikor inkább azt hangoztatják, hogy ne húzogasd.

Nekem is azt mondta a gyerekorvos, nekem is 3 hós a kisfiam, én sem húzogatom, tőlem is kérdezgetik a családban, uh megértelek. Attól én még nem fogom húzogatni, ahogy teát sem adok a gyereknek, és 4 hónaposan még főzeléket sem fog kapni, akárhogy is furcsállja Anyum... Változnak az idők, én pedig bízok a dokiban

2012. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt csináld,amit az orvos és a védőnő javasolt,ne az anyósodra meg a sógornődre hallgass!Megvallom,nekem nincs saját tapasztalatom ebben,mert nekem lányom van,de én a helyedben biztos az orvos utasítását követném!
2012. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Az a baj,hogy a gyerekorvost és a védőnőt nem ismerem.

Anyósomnak viszont van egy fia, sógornőmnek kettő.


Igaz, a gyerekorvos öreg és tapasztalt, ráadásul férfi,de a védőnő fiatal.

2012. márc. 27. 14:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor őrlődök ebben a témában. Nekem 1 éves múlt a fiam, és nem húzogattam neki. Néha megnézem, hogy alakul, de nem piszkálom sokszor. Mikor megszületett, a kórházban azt mondták, figyeljem, hogy tud-e pisilni, mert annyira pici volt a lyuk, hogy szemmel nem is lehetett látni. Most pedig már egész szépen hátrajön neki a bőr, persze nem teljesen.

Szóval szerintem is hallgass a gyerekorvosra és a védőnőre, ők azért tapasztaltabbak, mint a rokonok.

2012. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le van tapadva a bőr, de direkt! Pont azért van ez így, hogy ne mehessen oda semmi piszok, krém és pisi. Amikor leszoktatod a pelenkáról és bilizni kezd, akkor lehet húzogatni a bőrt.

2 fiús anyuka

2012. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi egészen korán, pár hetes korában kezdünk el vele foglalkozni. Minden fürdésnél megkukkantottuk neki. Nem rángattuk még csak nem is húztuk, épp hogy csak megmozdítottuk a bőrt és 15 hetesen már szépen kibukkant a makkocskája. Azóta is minden fürdéskor hátracsúsztatjuk a bőrt finoman és leöblítjük neki. Doktornőnk, védőnőnk is helyeselte, hogy így jártunk el.

Unokanővérem kisfiánál is azt mondta a doki, hogy egy éves korig nem kell vele foglalkozni, aztán mikor anyuka vitte a gyereket az egy éves vizsgálatra akkor a doki megnézte és közölte, hogy mivel még mindig le van tapadva ezért majd ő elintézi. Szó szerint hátra rántotta. A gyerek meg üvöltött. Ez egy hete történt, azóta a gyerek félpucéran játszik otthon, mert semmilyen ruhát nem visel el, annyira fáj neki és még be is gyulladt...

Szerintem foglalkozz vele minden nap picit és pár hónap múlva biztosan hátra lehet majd húzni.

Amúgy meg hallgass az ösztöneidre. Mindig szelektálj a jó tanácsok között mondja azt bárki, orvos, védőnő, barátnő, anyós vagy bárki :)


Üdv: egy 6 hónapos kisfiúcska anyukája

2012. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez tényleg orvosa válogatja,egyik ezt mondja,másik azt.A saját tapasztalatomat írom le,nekem van egy 21 éves és egy 4 éves fiam.Mind a kettőnél egy hónapos koruktól húzogattam a bőrt.Ezt nem úgy kell elképzelni hogy rángattam,csak tényleg mozgatásról van inkább szó.Sem a nagy fiamnál,sem a kicsinél semmi probléma nem volt.
2012. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mi orvosunk és védőnőnk kifejezetten utasított, hogy finoman, de minden fürdésnél kicsit hátra kell húzni, ha jól emlékszem kb 6 hetesen kezdtem a műveletet.

Csak vízben, kis áztatás után minden este próbáltam mozdítani, de nem erősen csak iszonyú gyengén.

16 hónapos a fiam, és már teljesen feljön a bőr, látszik a makk. A doki múltkor megnézte és rendben találta.

2012. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy látszik tényleg orvosa válogatja. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy fürdetésnél picit húzzam, nem kell nagyon tényleg csak egy picit. Meg is mutatta, hogy mennyire.
2012. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pedig saját ösztöneimre hallgatva minden fürcsinél picit óvatosan hátrahúzom és leöblítem neki, mert bizony hiába az óvatosság mindig látok rajta apró krém maradványt. Meg ugye a pisinek is van nyoma. Én ezt tartom egészségesnek. Vannak kultúrák, ahol már újszülöttkorban körülmetélik a fiúkat.
2012. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!