Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is sokat alszik a...

Szerintetek is sokat alszik a babám? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hós,anyatejes.Nappal 5x szopizik+ 1x kel éjjel.

Szinte minden szopi közben alszik.2,5-3 óránként

kéri a cicit,kivétel délután a 2 órási szopi után szokott 3-4 van hogy 5 órát is aludni egyhuzamban.

Szóval szopi közben elalszik az kb 20-30 perc,minden alkalommal,majd büfizésnél felkel ébren van kb 40-45 percet és már tiszta nyűgös,hisztis.Aztán a köv. szopiig alszik.Ami majdnem 1,5 óra. Átlag 10-12 órát alszik napközben és éjjel pedig ha 9 kor leteszem akkor 2 kor ébred,de alszik szopi közben majd reggel fél 6 ig..Az pedig akkor 8-9óra éjjel.Egyben alszik18-20 órát alszik kb 1a 24 órából.Nem sok ez egy 4 hósnak?Nem tudom semmivel sem ébren tartani,mert csak nagy üvöltés lesz a vége.A fogacskája is elindult,mert dagadt az ínye és egész nap nyűglődik szegényem és eszi a kezét meg mindent amit a kezébe adunk..


2012. márc. 29. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem unatkozol napközben? :) Védőnőtől kérdezd meg szerintem, én soknak találom. Mióta van ez így? Széklete rendben van?
2012. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

egyébként nem lenne sok, de ott van a kérdésedben, hogy miért.


2 percet alszik szopi után, majd felébred büfizni. na ez a baj, 20 perc után jutna el a mély alvásig, de nem jut el, így azt hiszi kipihente magát, de nem, ezért lesz nyűgös 4 perc múlva!

ezen változtassál, próbálj rájönni mit kéne tenned, hogy ne ébredjen fel 2 perc után, tehát a mély alvásba átkerüljön :)

2012. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Unatkoznom még sajnos nem sikerült:)

Mindig van mit csinálni:)

És van hogy mikor kint vagyunk az udvaron délután a nagylányommal akkor pedig a kenguruban alszik a pici:)


kb. 2 hete kezdődött.Előtte volt hogy pl.a 6os szopitól fürcsiig fent volt és csak utána aludt el szopi közben..

Most viszont a fürcsi előtt is alszik kb 1 órát és úgy ébresztem fürödni.

Napközben szopi után viszont saját magától ébred.Kiköpi a cicit és már fent is van.Próbálom neki visszaadni,de csak néz rám és mosolyog:)



Védőnőnk nem egy ész lény:(

Gyerekorvosunk pedig szabin van.

2012. márc. 29. 16:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok.

Egy csecsemő kb. 3-4 órát van ébren összesen naponta. Egy 4 hónapos baba már többet.

Az én kisfiam 4 hós korában aludt délelőtt 1,5-2 órát, délben felet, délután 2 órát. Tehát kb. 8-9 órát volt ébren nap közben, az éjszakát átaludta.

Szerintem kérdezz rá dokinénire/bácsira ill. védőnőre.

2012. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Jobb híján ügyeletes/helyettesítő doki is megteszi, én tuti nem várnék, megnézetném.
2012. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugyan az en lanyom meg csak 3 honapos, de o is max egy orat van ebren szopik kozt. Vagyis kb. egy orat fent van majd 30-40-60 percet alszik, ismet fent van, stb... Delutan alszik 2-3 orat egyben, majd ejjel 6 orat egyben. O is hordozott baba, rajtam elalszik azonnal. Szerintem egyaltalan nem sok, de ha aggaszt, akkor kerdezz ra. En emiatt biztos nem viszem dokihoz az enyemet. :-)
2012. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aztaaa, ez nekem rengeteg :)

Én kisfiam 3 hónapos, reggel 9-10 között kel, dél körül alszik egy fél órát, 2-3 körül másfelet, de csakis ha sétálunk, ha nem, akkor max felet, majd este 8 körül még egyszer felet. 9kor fürdés stb, és 10-11 körül alszik el, 6-7körül gyors szopi és alvás vissza 9-10ig.

Remélem az én második gyerkőcömnek is ilyen lesz az alvókája, és lesz időm a kis izgága naggyal foglalkozni :)


De azért lehet rákérdeznék az orvosnál, hogy mitől ilyen aluszékony.

2012. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4. ill. 5. vagyok.

Én aggódós vagyok, mikor annyira aluszékony volt egy időben a fiam, utána kiderült, hogy azért, mert beteg. Vérképzési zavar, kórházba is kerültünk. Én biztosra mennék, már csak a saját nyugalmam érdekében is. De ez én vagyok!

2012. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Holnap levisszük ide a helyettesítőhöz.Mondjuk ő nem gyerek orvos,de talán okosabb mint én:)

Most is nagyon bágyadt:(

2012. márc. 29. 18:16
 10/12 anonim ***** válasza:
A kislányom max. 7 órát van ébren egy nap,pedig már 15 hónapos. Minden gyermekemnek nagyon jó alvókája van :D Makk egészséges mind a három! Ez abszolút gyerekfüggő.
2012. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!