Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alkoholizáló anyukán hogy...

Alkoholizáló anyukán hogy lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom felesége depressziós volt, most 2 éves múlt a kislányuk és rákapott az italra sajnos.

A barátom rengeteget dolgozik, hazamegy, neki kell vásárolnia, főznie, a gyereket levinnie játszótérre, mert a felesége nem hajlandó a lakásból kimozdulni szinte, és esténként meg titokban piál. Volt rá példa, hogy a barátom arra ment haza, hogy a felesége részegen aludt, közben a gyerek meg kakisan és éhesen ordított a kiságyban.

Mit lehet ilyenkor tenni? A barátom is rá fog erre menni, mert állandóan stresszben van. Nagyon sokszor átbeszélték a problémát és csak ígérgetést kap mindig. Nagyon szereti a feleségét, szóval biztos, hogy nem tudna erőszakkal rá hatni, vagy fenyegetéssel. Mi a megoldás?



2012. ápr. 1. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen ismerősöm, de ott rosszabb volt a helyzet. A mentősök vitték a gyereket a nagyszülőhöz mert az anyuka annyira be volt pijálva hogy össze esett az utcán. A gyereknek állítólag 2 napig semmi kajája nem volt mert alkoholra ment el a pénz. Amint az illetőek a férje megtudta a dolgot egyből kivágta a lakásból majd vissza fogadta legalább 3 szor mert annyira nagy volt a szerelem. De amikor megtudta azt hogy a pia miatt egyedül hagyta otthon a gyerekét amire a szomszédok figyeltek fel és a férjének a munkából haza kellett mennie a gyereke meg az idióta felesége miatt, akkor az összes cuccát kivágta a lépcsőházba a feleségét nem engedte be a házba és pár nappal később feljelentette gyermek veszélyeztetése miatt aminek olyan következményei lettek hogy a gyereket eltiltották tőle egy x időre plusz felfüggesztett börtönt is kapott mert annyira nagy gáz volt ami így utólag kiderült, és persze tagadott mindent.

Lehet hogy a barátod imádja a feleségét de ez már gyermekveszélyeztetése és a fejlődésére is hatással lehet, ez nem játék, ha ez rossz indulatú emberek fülébe jut mások fogják feljelenteni és akkor a férj is bajba kerülhet mert ott hagyja a gyereket egy megbízhatatlan nővel együtt. Itt sürgősen lépnie kell mert ha nem nagyon komoly gondok lesznek ezek után, ez nem tréfa dolog. Valahogy figyelmeztetned kell őt hogy nagyon legyen észnél és nagyon figyeljen. Illetve vegye el a feleségétől az összes pénzt az összes alkoholt öntse le a lefolyón, és ő vegyen kaját a gyereknek. Más megoldás nincs drasztikus módszerek kellenek már ide.

2012. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
nem is kell se erőszak se fenyegetés. valami elvonó kell, családsegítő v bármivel beszéljetek
2012. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam neki, de a felesége amúgy egy nagyon csöndes, visszahúzódó kis nő, eddig mindig megígért mindent, soha többet, esküszik, bánja, szégyelli magát. Pedig muszáj szakemberhez fordulni, csak ugye ezt marha nehéz szerencsétleneknek megoldani úgy, hogy a családban lehetőleg ne derüljön ki, mert abból óriási botrány lenne.

A barátom nem jöhet el mindig a munkahelyéről, mert ki fogják rúgni, és aztán még pénz sem lesz elegendő. Korán reggel elmegy és 5 óra körül ér haza, tehát a feleségének napközben kéne a gyerekfelvigyázást megoldania és eljárnia terápiára. Csak ugye ő maga nem ismeri be, hogy alkesz, ő bármikor le tudja tenni, aztán mégis az italhoz nyúl.

2012. ápr. 1. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha ennyire ígérget akkor bizonyítson!Este is ellehet menni orvoshoz!!!Amikor apa haza ér..Ha Pestiek, akkor az Orzcy tér környékén van egy rendelő, ahova be kell jelentkezni, és ott elbeszélgetnek az emberrel és ha kéri kap olyan gyógyszert amire nem tud inni, ha még is megteszi akár meg is hallhat!Fel kell hívni a tudakozót.

A véleményemet nem írom le, mert nem tűr nyomda festéket.

2012. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyereket adják be bölcsődébe, ebben a védőnő és a családsegítő szolgálat tud nekik segíteni, ha a szociális körülmények indokolják, akkor akár soron kívül is felveszik a gyereket. Így napközben anyuka nyugodtan mehet elvonóra, psziciáterhez, stb., mert annak azért biztosan van oka, hogy miért is kezdett el inni.

Apuka meg dolgozhat.

Mondjuk egy ilyen esetben szerintem össze kéne fognia az egész családnak, ilyenkor talán annak a szerencsétlen gyereknek a sorsa fontosabb, mint a szégyenkezés a nagyszülők és egyéb rokonok előtt... Persze ez csak az én véleményem.

De csak 1 esélyt adnék a nőnek, ha nem működne közre, nem menne el kezelésre, nem állna le a piával, akkor én tuti elválnék, persze a gyereket én nevelném tovább, valahogy megoldanám (bölcsi, bébiszitter, nagyszülők segítségével). Nem tudék szeretni egy olyan nőt, aki lesz@rja a gyerekét és a családját.

2012. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
beszélni fogok még erről vele, csak ugye marha kényes téma más család ügyeibe beleavatkozni. Ez függő betegség, ami borzalmas lehet, gondolom a feleség is minden nap megkűzd vele, aztán az ital az erősebb.
2012. ápr. 1. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!