Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szép igazi magyar (ősi...

Milyen szép igazi magyar (ősi magyar) lánynevet tudtok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 10:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

A Luca meg az Anna nem ősi magyar nevek :(

én se adnék Annát egyébként mert én meg az "Ancsi"-tól készülök ki :))


Viszont a Villő, Csenge, Csende ezek tuti magyar nevek...illetve a Boglár és a Boglárka is. Bár nem ŐSI, (ha a honfoglalás koriakat tekintjük annak) de magyar.

Meg még egy eszembe jutott a Szira és a Szirka, mindkettő magyar név , szürkét jelent.

Nekem egyik se tetszik ezek közül sajna :(

pedig mi is nagy gondban vagyunk, 36 hetes vagyok és még mindig nem döntöttünk egy név mellett se a kislányunknak ...:/

2009. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
Réka - A Réka női név Atilla hun uralkodó kedvenc feleségének a nevéből származik. A honfoglaláskori Ríka név megújult formája. Jelentése egyes források szerint, folyó patak, más források szerint Ré-Ka, vagyis a nap lelke.
2009. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%

Ágocska - Árpád , a leghatalmasabb magyar fejedelem lánya, Tevele besenyő vezér felesége(Ághka). Jelentése: ág. Férfi párja: Ágas.

Aisa - Az Aisa magyar eredetű női név, jelentése: ajak. Rokon neve: Ajsa.

Rege - A Rege ősi magyar eredetű női név. Az Árpád-korig visszanyúló feljegyzések szerint a regölésre, énekmondásra vezethető vissza.

Réka - A Réka női név Atilla hun uralkodó kedvenc feleségének a nevéből származik. A honfoglaláskori Ríka név megújult formája. Jelentése egyes források szerint, folyó patak, más források szerint Ré-Ka, vagyis a nap lelke.

Édua - Az Édua kun-magyar eredetű női név, jelentése: kelő Hold.

Emőke - Az Emőke női név régi magyar személynévből származik. Jelentése: anyatejjel táplált újszülött, csecsemő.

Énee - A szkíták, hunok, vagyis magyarok krónikai ősanyja nevének (Eneth) egyik formája. Ő az óiráni népek hitvilágában az élet forrása, az élet vize, az anyaság, a termékenység jó szelleme.


Remélem segitettem :)

2009. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Ajándék,Ajnácska,Áldáska,Arany,Arika,Barót,Bíbur (Bibur, Bibura),Bogárd,Bolda,Buga (Buga),Csikó (Chiko),Csente (Chente),Cseperka (Cheperka),Csepke (Chepke),Csillag,Csuda (Chuda),Delin,Déva,Emese,Emőke, Enéh,Fehéra (Fehera),Gilvád (Giluad),Gyöngy,Hajna,Havadi,

Hete,Hitvánd (Hituand),Jóleán (Jolean),Karold (Carold(u)),Kecse (Keche),Köncse, Köcse (Cunche),Krabocsa(Crabocha),Lelle,Lente,Mag (Mag),Manga (Manga),Mikolt,Nyesta, Nyeste (Nesta, Neste),Örsi,Öte, Piriska,Rázdi (Rasdi),Réka,Sáfély,Sarolt,Somocska, Szecsőke,Szépa (Scepa),Virág (Wiraag)

2009. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Sarolta
2009. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
Zselyke-patakocska, folyocska
2009. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha kislányom születik Villő lett volna. Imádom ezt a nevet. Tetszik még a Sarolt is ("a" nélkül).
2009. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Illangó,Tímea,Tünde,Sarolta
2009. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

kincső- Jókai névalkotása, jelentése: számomra ő egy kincs. Nagyon szép név, bár az én lányom Dóra. :)

5,5 hós babás

2009. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat: Kincső :)
2009. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!