Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen 4 hónapos tápszeres...

Milyen 4 hónapos tápszeres babád napi étrendje?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszem, 4 hónapos korában

már hozzátápláltunk sajna pont a táp miatt,

és közbe adtam neki gyümölcsöt pürésítve,egy tápot kiváltva,

reggel tápi

délelőtt gyümi

délben tápi

délután és este lefekvés előtt is tápi volt


nem emlékszem már annyira, pedig nem olyan rég volt 2 éves most a kislányom :)

de még ő rendesen tápszeres volt 4 hós korában annyi hogy gyümölcsöt is kapott mellé és néha kis vizet, mi egyébként

Mildibét használtunk !

2012. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtük a kóstoltatást.

Szoptattam is, de kellett pótlás mindig.

Minden étkezésnél először a szopizás, aztán a tápszer. Délelőtt kóstoltattam szopizás után pár kanállal, majd utána jött a tápszer.

Általában 6x evett egy nap és előfordult, hogy éjjel is felkelt, de éjjel csak szopizott, visszaaludt vele és reggelig bírta annyival.

2012. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kisfiam 4 hónapos múlt,születésétől kezdve tápszeres,így már mi is elkezdtük a hozzátáplálást.

- reggeli 8 órakor:180 ml tápszer

- tízórai 10 órakor:100 g gyümölcspüré

- ebéd 1 órakor:190 g főzelék hússal

- uzsonna 5 órakor:180 ml tápszer

- vacsora 9 órakor:180 ml tejpép

2012. ápr. 2. 22:57
 4/15 anonim ***** válasza:
Hús nem korai még? Én is hamar hozzátápláltam, de húst csak 6 hónapos kortól adtam...
2012. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bolti bébiételt eszik és csak olyat,amire rá van írva,hogy 4 hónapos kortól.Gondolom,akkor nem írnák rá,ha nem ehetné.
2012. ápr. 2. 23:22
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 4 és fél hónapos, de még csak tápszert eszik (naponta 680-750 ml között). 4 hónaposan próbáltam kóstoltatni de mindentől fájt a hasa (pedig nagyon ízlett neki a sütőtök és a répa). Én is próbáltam bébiételt is adni, de nem csak azt néztem hogy 4 hónaptól adható legyen, hanem hogy olyan összetevőkből legyen amik a hozzátáplálási táblázatban is 4 hónaptól ajánlottak.

A te babád rögtön jól viselte a hozzátáplálást?

2012. ápr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen,első alkalommal nem kellett neki a tejpép,így kipróbáltam,hogy nem kanállal,hanem főzelékes etetőcumival adtam neki másodszorra,mivel sejtettem,hogy a kanállal lehet baja,nem pedig a kajával.És tényleg,következőleg már rögtön betolt belőle 180-at.Így egyelőre mindent főzelékes cumival kap,nem akarom erőltetni a kanalat,de azért szép lassan próbálgatom néha,meg próbálok másfajta kanalat használni,hátha az jobban bejön neki.A lényeg,hogy szeret mindent,jó étvágya van,a kanállal meg ráérünk,majd megszokja.
2012. ápr. 3. 21:42
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja,és hasfájás szempontjából jól viselte,nem volt hasfájós sohasem,amíg csak tápit evett,akkor sem szerencsére.
2012. ápr. 3. 21:45
 9/15 anonim ***** válasza:

De azt tudod, hogy a hozzátáplálás normálisan nem úgy kezdődik, hogy második alkalomra betol belőle 180-at????

Lassan kellene hozzászoktatni az új ízekhez, új alapanyagokhoz. Eleinte csak kóstoltatás, 1-2 kanál. Ha nincs gond (hasfájás, kiütés, rosszkedv, székrekedés-hasmenés) akkor mehet több 8-10 kanál, ha még mindig OK minden, akkor negyed, majd fél, és aztán egész adag.


Az, hogy a tejpéptől nem lett semmi baja, még nem jelenti, hogy a többi ételre sem lehet allergiás vagy szimplán éretlen az emésztőrendszere.

A többi étellel érdemes lenne ezt betartani.Bár... ha 4 hónaposan már húst adsz neki... :(

2012. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam,hogy a többiből is rögtön egész adagokat kapott,fokozatosan evett mindig egy kicsit többet és nem összevissza mindent,még most is csak 1-2 féle ízt kap.A tejpép meg azért eléggé hasonló a tápszerhez,ezért hagytam,hogy egye,ha jól esik neki.A hús meg olyan kérdés,hogy akkor miért gyártanak olyan bébiételt,ami 4 hósaknak való,ha nem lehet neki adni belőle,azért a bébikajákat elég szigorúan ellenőrzik,nem hiszem,hogy árulhatnának ilyet,ha nem ehetné meg egy 4 hónapos.
2012. ápr. 4. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!