Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik baba mellett mentek el...

Akik baba mellett mentek el egyetemre, főiskolára (levelező képzésre), hogy oldott meg ezt a babával és a saját lelkiismeretükkel?

Figyelt kérdés
Én is szeretnék elmenni tanulni. De valahogy félek, hogy majd nem tudok megbirkózni mindennel. Mondjuk a mama majd tud jönni arra a 2-3 napra havonta, amit iskolában kell tölteni, de a tanulást otthon kell megoldani, illetve házikat csinálni. Nem nehéz ezt megcsinálni? Nem érezte úgy még senki, hogy a babától veszi el az időt? Bár mire már én mennék addigra kb. 1,5 éves lesz a lányom. Kinek milyen tapasztalatai voltak?
2009. jún. 18. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ezen ne aggódj! inkább azon, hogy mekkora a teherbíró képességed, és hogy a te szervezeted hogy viseli majd a még nagyobb terhelést.

Én jelenleg angolt tanulok a gyerek mellett, de szeptembertől járok egy felsőoktatási képzésre is. mindkettőt szeretném tanulni továbbra is. most 9 hós a fiam. szerencsére az elejétől próbáltam arra szoktatni, hogy eljátszon egyedül ,vagy legalábbis úgy, hogy a szobában vagyok én is vele. én mellette naponta 2 órát tudok tanulni, ezen kívül mikor ő már lefekszik, este még másfél órát szánok rá. igaz, hogy éjfélkor fekszem le minden nap, és sokszor a babó már 5-kor fent van, így az alvás kicsit kevés, de már hozzászoktam.

Én az apukámra bízom a gyereket mikor suliban vagyok. /édesanyám nem él, férjem szülei elég betegesek, rájuk nem bízhatom/. nem mondom, hogy könnyű, de ha jól osztod be az idődet, akkor megoldható. próbáld úgy szervezni, hogy legyen heti egy nap, mikor meglátogatjátok akár a te, akár a férjed szüleit. ők lefoglalják a gyerkőcöt /legalábbis gondolom/, addig te tudsz nyugodtan házikat írni, és esetleg olyan részeket tanulni, aminél szükséges az 1-2 óra rendes odafigyelés!

Kitartás, hidd el menni fog!:-)

2009. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sogornöm is gyerek mellett végezte el a fösulit, a 2 mama vigyàzott a csajszira ha suliban volt/3 hetente, 1 hétvégét/ Semmi hàtrànya nem lett ebböl a gyereknek! 2 éves kora utàn, dolgozni is vissza kellett mennie, ugyhogy a mamànàl volt a kicsi, most màr ovodàs, és imàdja a szüleit is és a nagyikat is! :)
2009. jún. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én pontosan ebben a cipőben járok. Szeptemberben visszamegyek, mert amit elvégeztem évet, nem akarom veszni hagyni. 10,5 hónapos lesz a kisfiam, havi 2x3 napot töltünk majd egymástól távol (Győr-Pécs). Ha eszembe jut, elszorul a szívem, sírni tudnék, de komolyan. Nagyon nehéz lesz! A tanulás a legkevesebb szerintem, én a távolléttől félek. Szerencsére van egy szuper apukája, meg a nagymamák is segítenek, de akkor is.

Szerintem csak akkor vágj bele, ha van valaki, akihez közel áll a baba rajtad kívül. De a tanulás megoldása tényleg a legkevesebb. Illetve nem tudom érdekel-e, de eltörölték a Gyes-en lévő anyukáknak szóló kedvezményt, ezért kell tandíjat is fizetni.

2009. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Nagymama hál istenek közel van és már többször vigyázott rá, ha sok dolgot kellett intézni a városban. Utolsó válaszolónak: hogy hogy fizetős? Ha én alap, levelező és államilag finanszírozott képzést választok, akkor miért kell fizetni? És a nagyi lenne gyesen?
2009. jún. 18. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért mert levelező képzés nincs államilag finanszírozott, tehát tandíjat fizet minden fizetős. Volt nemrégiben egy olyan "kedvezmény", hogy a Gyes-en lévő anyukáknak nem kellett fizetni levelező képzésen sem.
2009. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezzel azért vitatkoznék! Én a Kaposvári Egyetemen néztem ki az informatikus könyvtáros szakot, amit idén indítanak Alap-lavalaző- államilag finanszírozottként. ÉS nem csak itt pl. Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Nyugat-magyarországi Egyetem Bölcsészettudományi Kar...

Szóval idén még van ilyen, lehet jövőre nem lesz, de most még volt rendes felvételi keretében. Amúgy csak a pótfelvételiben nincs ilyen.

Megnéztem másik szakot is és abban is van levelező és támogatott. Szerintem rosszak az információid!

2009. jún. 20. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszra reagálnék: vannak főiskolák, egyetemek, ahol indítanak levelező államilag finanszírozott képzéseket! A költségmentesség a felsőoktatásban a kismamák számára azonban valóban egy pár éve eltörlésre került :(
2010. márc. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!