Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babával hogy telnek...

Gabszem kérdése:

2 hónapos babával hogy telnek a napjaitok? Mi a napi program, hogyan lehet lefoglalni őket?

Figyelt kérdés
Az enyém nagyon keveset alszik napközben, kb. 2x20 percet csak, ezen kívül próbálok játszani vele játszószőnyegen, csörgős labdával stb. ezek lekötik 10-10 percre többször egy nap. De amugy nem nagyon lehet őt lerakni, mert ahogy otthagyom már nyöszörög.
2012. ápr. 10. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:

2 hónapos babát még nem is lehet hosszabb időre lefoglalni.

Az nagyon jó, hogy ha a játszószőnyegen le tudod kis időre kötni, de többet még ne várj tőle, majd szépen lassan. 3 hónaposan már jobban le tudja kötni a figyelmét , és ez mindig jobb lesz. De nagyon keveset alszik! 2 hónaposan még az én kislányom 5-6 órát simán aludt, de még most is 7 hósan is minimum 3-at.

2012. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ő mindig is ilyen volt születésétől kezdve. Viszont este 10-től reggel 8-ig alszik.
2012. ápr. 10. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyanilyen volt, szinte nem is volt olyan, hogy napközben 20 percnél többet aludt. Nagyon tetszett neki, a hinta és ha énekeltem neki. ilyenkor elvolt, még ha nem is látot, de hallotta a hangomat.
2012. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Atroposz ***** válasza:
Én énekelni ,beszélgetni,tornázni szoktam vele.
2012. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, amit csinálsz.

Ami még nekünk bevált: pihenőszék! A miénk zenélt, és rezgett is, ebben nagyon jól érezte magát. Később, mikor megtanult fogni, nagyon jól elvolt a lelógó állatkákkal. Arról nem is beszélve, hogy viheted magaddal, együtt vagytok, "beszélgettek", és a házimunkával is haladsz.

2012. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a pihenőszék egy Istenáldása, de tényleg. Mi tornázunk, mesélek, szereti hallani, hogy valaki beszél. De tök jól csinálod ne izgulj és egy két hónap múlva már sokkal jobban lekötik majd a dolgok.
2012. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon keveset aludt ennyi idősen, de ha kivittem sétálni babakocsiban a friss levegőn sokkal többet aludt. Próbáld ki, hátha nektek is bejön. Amúgy kitartás, tudom nehéz, nekem is állandóan kézben akart lenni.
2012. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2 hónapos és egy hetes. Napirendet próbálok bevezetni, mert másképp nem megy két kicsivel. A nagyobbik gyerkőc két éves. Tehát így telnek a napjaink:


Reggel kb. 6-7 között kel a kicsi. Akkor szopi. Nagyjából két órát van ébren, ez idő alatt pelenkázom, kicsit beszélgetek vele, puszilgatom stb, majd megy a hintájába, ahol mostanában kezd el lenni. Nézelődik, fedezi fel a lakást, kb. 9-kor alszik el. Ez idő alatt adok reggelit a nagynak, és kezdem a napot. Takarítok, ha főzők akkor előkészülődök stb..

10-kor kel a kicsi, akkor újabb szopi. Felöltöztetem, meg a nagyot is, ez majd' egy órás procedúra, és indulunk sétálni. Sok esetben ebédért megyünk, így megspórolom a főzésre szánt időt. Tehát kb. 11-től délig levegőn vagyunk, a pici addig alszik, a nagyot meg fárasztom, ez az idő róla szól. Délben ebédel a nagy, a kicsi ilyenkor még vagy alszik, vagy nézelődik, vagy éppen sír. (Borzalmas amikor síros napja van, mert nem vagyok a sírni hagyjuk nevelés híve de van amikor nem tudom felvenni)Ebéd után a nagy alszik.

Kb. egykor van a kicsinek szopi, szerencsés napokon én is le tudok dőlni, és hárman alszunk együtt. Ha nem alszik akkor játszunk. Pl. csörgővel irányítom a figyelmét, beszélek hozzá, énekelek, vagy kislámpával irányítom a figyelmét, ez nagyon tetszik neki.

Három körül kel a nagy, ez időben a pici már ismét elfárad alszik egy picit.

Négykor szopi. Újabb készülődés a délutáni sétára. 5-6-ig séta/játék a naggyal. Ilyenkor már csak picit szundit a kicsi a babakocsiban, és egészen estig nem alszik semmit.


7-kor van újabb szopi, ilyenkor ér haza apa. Utána játék, babamasszázs, torna, hancúrozás, fűrdés mindkét gyerkőccel, de ezt már közösen csináljuk. 9-10 fele jön a nagy szopizás, ami közel egy óráig tart (!!)Ez idő alatt a nagynak vagy mesét olvasok, vagy mesét néz. Ez után az alvás következik.

Sajna még nem alussza át az éjszakát. Éjjel megébred olyan 3 körül, de evés után hamar visszaalszik.Az is előfordul, hogy kétszer kel éjjel.


Hozzáteszem, ezt nem volt egyszerü kialakítani. Az első négy hétben olyan volt mintha csak ordítana a kicsi és rohánas volt az egész nap. Mostmár valamivel jobb, de még mindig nagyon fárasztó...


Van egy könyv, az +"anya taníts engem" nagyon jó ötletek vannak benne , hogy hogy foglald le a gyereket, egészen a születésétől 5 éves korig. Nekem bejött.

Off: nektek már átalussza az éjszakát??

2012. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Naomykahh válasza:
nekem már mingyárt 3 honapos a babám és elkapatta a két nagymama... azota amikor fent van/kb 2-3hetes kora ota/ nem tudok semmitsem csinál tölle de kitaláltam hogy hagyom hisztizni, mert még egyszer sem sirt de nem hatásos mert haza jön párom és fogja a popsiát egész estig...
2014. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!