Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tehetem könnyebbé?

Hogy tehetem könnyebbé?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam lassan 2 hónapos lesz,és szeretnék tanácsot kérni.

Nagyon sokat fáj a hasa,ez a probléma kezelve van,de lassan Ő már hisztizik ha nem az van amit akar.(Kézbe lenni)

Nincs éjjelem nappalom,mert sír ha nem lát.Próbálom csak akkor kivenni az ágyából,ha fájdalmasan sír,de ha sikítozik az ágyába nyugtatom meg,(ha tudom)ha nem sikerül várok amíg megnyugszik,aztán megyek be hozzá.

Éjjel alig alszom,és néha már nem bírom.Feszült,kialvatlan vagyok,az idegbaj kerülget,nem tudom mit csináljak,mert ezt a feszültséget a Manóm is érzi.

Ha tudok aludni éjjel egy huzamba 4 órát,akkor nincs gond,de ha nem,a nappalok is megviselnek.

Ti hogy vészelitek át?Hogy kezelitek ezt a feszültséget?Vagy csak én vagyok türelmetlen?

Köszönöm előre a tippeket.


2009. jún. 18. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia.Bocsi hogy ezzel kezdem,de éjjel biztos hogy nem hisztizik és szerintem nappal sem.Nálunk szinte egész nap fájt a hasa és cipeltem magamon egész nap.Ha tudott aludni a fájdalomtól akkor rajtam aludt.Most mégis nagyon jól elvan egyedül,nem szokott hozzá.Tudod neki te nyújtod a biztonságot,ha nálad van "nem fáj neki annyira". Az éjszakát papaverines oldattal vészeltük át,nappal nem adtam neki.Nem szokott hozzá,most már magától alszik el és éjjel nem kel fel,pedig még napközben szokott fájni a hasa.4hós kislány. Sokat tornáztattam,szinte minden pelusozásnál. Majd ha már többet tud mozogni akkor múlnak a hasfájások.Addíg meg kitartás. Egy jótanács:soha ne hagyd sírni egymagában,és gondolj arra neked is elviselhetőbb a fájdalom ha van valaki melletted.
2009. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

amikor ennyi idős volt a kisfiam, akkor én is azt hittem, hogy nem létezik, hogy mindig fájdalma legyen!

most már tudom, hogy tényleg fájhatott a pocija, még ha nem is olyan mértékben, mint amikor sikítva sírt

én is azt hittem, hogy hiszti

de hidd el, ilyenkor még nincs hiszti!

2009. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Este hiszti nincs,csak nem alvás.Nappal már szerintem van,mert ahogy kiveszem az ágyból csönd van.Pocakra mi is tornázunk,akkor természetesen vele vagyok ha fáj neki.

Nem hagynám úgy magára.Az biztos hogy biztonságba érzi magát velem,de nagyon félek,hogy így mindig igényli majd anyát,és nem fogom tudni mellette elvégezni a háztartást

2009. jún. 18. 08:53
 4/12 anonim ***** válasza:
(első vagyok) Én is úgy gondolkodtam mint te. Nem akartam cipelni állandóan nehogy hozzászokjon,de mégis vettem egy hordozó kendőt és nem szokott hozzá.Nem a kötős fajtát hanem két db erős pamutkarika amibe bele kell bújni.Nagyon egyszerű használni.Abban volt a picim mikor mosogattam,teregettem,porszívóztam stb...Most már más is érdekli ezért elvan ha nem fáj semmi.Azért hallgat el ha felveszed mert tudja hogy nincs egyedül a fájdalmával....Idővel jobb lesz majd.
2009. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek!

Van kengurunk erősebb fajta,de még nem tartja magát annyira hogy beletegyem.

Te nem érezted úgy,hogy szétesel?

nem voltál feszült,főképp a kialvatlan napokon?Próbálok Én nyugodt lenni,de néha már nagyon nehéz tud lenni.

Hogy kezeljem?Első baba,IMÁDOM őt,de néha megtudnék szökni,egy kis időre.

2009. jún. 18. 10:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezd, hogy tegyèl egy kis rendet a fejedben:) nehéz az elejèn, de egyre könnyebb lesz! Nem baj ha fut a lakás, kit érdekel? Legyél vele! Játszatok, órákat sètáljatok,stb. Lassan el lesz ő kicsit egyedül is, de még nagyon igényel, ezért is sir utánad, na meg ezért oka lehet még ..nem hisztizik, az kèsőbb jőn!
2009. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pont azért vettem hordozókendőt mert abban lehet cipelni.Kenguru is volt itthon,de abban nem is volt el. Nagyon nehéz volt kezelni a dolgot,főleg mert alig aludtam,ideges voltam. Kaptam egy légzésgyakorlatos könyvet(eleinte nem hittem benne)de segített a stresszoldásban.Az éjszakákat sikerült megoldani a papaverines oldattal,ezért tudtam pihenni.Onantól már könnyebb volt a nappali pocakgond.Sajnos csak az idő segít majd,ahoz meg kitartás és türelem kell.Nekünk is első baba(nagyon sok évet vártunk rá) és sokszor haragudtam magamra amiért türelmetlen és tehetetlen voltam.Te megteszed amit tudsz,ne okold magadat,az is csak +1csepp a pohárban.
2009. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Adamo babahintában nagyon jól elvolt a hasfájós picúrom. Csak ajánlani tudom! Kicsit drága de megérte.(28.000 Ft kompletten, állvány nélkül14.000Ft ajtóra, mennyezetre szerelhető) Egy nap volt míg megszokta, hogy nem a kezemben van, hanem csak ringatom, de aztán akár órákig is el volt benne, jókat aludt. És én is mellette. Most 10 hósan kilógó lábban is 1,5-2 órát alszik benne kényelmesen.

Én is nagyon kivoltam a se éjjel se nappaltól ezért azt mondom megérte. Akár éjjel is bele tettem, megnyugtatta a ringás.

2009. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a válaszát.

Már csak arra lennék kíváncsi mi az a papaverines oldat,hol tudom beszerezni,mi célt szolgál,és kb mennyibe kerül.

Én is NAGYON haragszom magamra a türelmetlenségért,de igyekszem kezelni a helyzetet,hisz olyan pici még,nem kell hogy érezze ha anya gyogyi.

Még egyszer köszi a válaszokat!

2009. jún. 19. 08:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Doktor írja fel receptre, fájdalomcsillapító,görcsoldó,nyugtató van benne. Nagyon jó de óvatosan kell alkalmazni. Nálunk bevált és nem szokott hozzá,mondjuk mi csak estére adtuk neki,nappal nem.Remélem segít nektek is.Más sajnos nem használt pedig mindent kipróbáltunk ami létezik.
2009. jún. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!