Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ránc asszimetria esetén mi a...

Ránc asszimetria esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
4 hós a kislányom
2009. jún. 18. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez általában kötött csípővel jár együtt, de kinövik a babák( az asszimetriát). Nekünk is volt. Tornáztassd a csípőjét minden nap!
2009. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tornásztatni kell, terpesz pelusozni ha fennáll a csípőficam is, Pavlik-kengyel.

Védőnő, orvos nem mondott semmit? 4 hósan már elég nagy a kislányod, ezeket már csinálni kellett volna újszülött kora óta.

Uh-on voltatok?

2009. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 hós a babám és az egyik combiján 2 ránc van, a másikon 1 és az a kettő szerintem nem is teljesen szimmetrikus.

Nincs semmi baja, múlt héten voltunk csípőkontrollon.

2009. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utalhat izomgyengeségre is, az asszimetria. beszéld meg az orvosotokkal, hogy adjon beutalót gyógytornászhoz, inkább nézzék meg. inkább feleslegesen menjetek, mint hogy később derüljön ki a baj!
2009. jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 4 hós, és kötött a csípője, ránc asszimetriásak a kis "sonkái"...


Én ki vagyok akadva, mert most mondta a doki, hogy terpesz pelust adjak rá...

2 hós korában megvettem a terpesz pelust, azt mondta, felesleges, csak tornáztassam...

Hallgattam rá - sajnos - három hós kontrollon azt mondta, szépen javul a csípője, most a négy hós kontrollon meg kitalálta, hogy adjak rá terpeszpelust délelőttre, vagy délutánra, és tornáztassam továbbra is...

Ha két hósan használom a pelust is, akkor most semmi gond nem lenne...

Így meg...

Szoktathatom hozzá négy hósan a hülye terpeszpelushoz...


:-(

2009. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Újszölöttkorában kiszűrték hogy kicsit lazább a csípője. Akkor terpeszpelusoztam éjjel-nappal, a 6 hetes kontrollon azt mondták nem kell már, rendbejött. Jövő héten megyünk újra kontrollra, kíváncsi vagyok mit mondanak majd.
2009. jún. 19. 09:24
 7/7 anonim ***** válasza:
nem ÁLTALÁBAN utal kötött csípőre, hanem 5 esetből 1-nél kötött a csípő. szóval általában csak egy gyanújel, inkább így mondanám. az én babámnak is volt, elvittem csípőuh-ra, semmi baja, ráadásul benőtte a ráncasszimetriát, ahogy hízott. egyáltalán nem para, amíg meg nem állapítják, hogy gond van. csak gyanújel.
2009. jún. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!