Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos fiam laktózszegény...

Öt hónapos fiam laktózszegény tápszert eszik (Milumil Pregomin), adhatok neki Sinlacot? Esetleg a tápszerébe is keverhetek neki, hogy laktatóbb legyen?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod.
2012. ápr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a tápszert hogy tegyem laktatóbbá vele? Úgy értem, hogy nem tejpépet hanem tápszert szeretnék neki csinálni? Pl. Ha 150ml viz + 5 kanál tápszer az adagja? Öt kanál helyet négyet tegyek tápszerből és ugyanezzel a tápszeradagoló kanállal tegyek még egy kanál Sinlacot?
2012. ápr. 13. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tápszerben minden benne van, megfelelő arányban, aminek benne kell lennie, nem kell turbósítani.
2012. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tápszerbe ne keverd bele, külön add a sinlacot pépként. Lehet vele a kóstoltatást is kezdeni pl abba keversz eleinte almalét-almapürét.
2012. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ettől a táp nem lesz laktatóbb, hiszen a sinlac is tápszer. de adhatod neki, a sinlac tejmentes.
2012. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak nagyon köszönöm a kérdésemre adott kielégítő válaszát! A fiam nagyétkű és ebből a laktózszegény tápszerből nincsen 2-es vagy 3-as. Ugyanazt kell ennie egyévesen is mint kéthetesen, ezért szeretném laktatóbbá tenni neki, ha így jobban tetszik sűrűbbé. Még csak az ebédet váltottuk ki és állandóan nem adhatok neki főzeléket vagy tejpépet...
2012. ápr. 13. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem. Mindenesetre az a véleményem, hogy ezt inkább a gyerek orvosával beszéld meg, aki felírta a kicsinek a tápit. Ő tud segíteni abban, hogy tudod a tápszert sűríteni, ha kell egyáltalán, amit én továbbra sem hiszek, de ezt csak egy orvos tudná csak megmondani. Hiszen abból a Sinlaccal ugyanúgy pép lesz, lehet, át se menne a cumisüvegen. Azonkívül még az a véleményem, hogy elég kicsi még a babád ahhoz, hogy a tápszer, a Sinlac és a főzelék ne legyen elég tápláló neki. 1 éves koráig biztos jó ez a tápi, nem szokták semmivel keverni, csak ha orvos utasítja erre az anyukát, de ilyenről még nem hallottam. Mi Milumil Sinemilt ettünk kiegészítésképpen, és most is ezzel sűrítek, meg teszem az ebédébe a lányomnak, de ő már 20 hónapos, más kérdés. Nyilván jobban tetszene neked egy konkrét válasz, hogy hogyan csináld meg a tápit sűrűbbre, de nem véletlenül írta mindenki, hogy a tápszerben minden benne van, egy 5 hónaposnak bőven elég lenne csak a tápi, attól, hogy laktózmentes, a vitaminok és ásványi anyagok akkor is benne vannak. Remélem nem haragszol a sok írásért.
2012. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!