Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Budapesten élek, de nincs se...

Budapesten élek, de nincs se állandó-se tartózkodási helyem itt, csak vidéken. Hogy intézzem a leendő kisbabám papírjait itt?

Figyelt kérdés
Most a XI. kerben lakom és nem tudom, hogy a kisbabám ebben az esetben majd hol lesz jogosult eü-i ellátásra, választhatok e háziorvost neki, milyen cím szerepel neki a lakcímkártyáján? Egyszerűbb lenne gondolom, ha legalább tartózkodási helyem lenne Budapesten?! Jelenleg albérletben lakunk és jó ideig ez így is marad.

2012. ápr. 13. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabad orvos választás van!Gyerekorvost ott választhatsz ahol akarsz.De kórházi ellátásnál a lakcímhez tartozó kórházba mehetsz-mehettek!Az én gyermekeim a VII.dik kerületben vannak bejelentve,Fóton lakunk és Fóton van az orvosunk.A lakcím kártyát nem is kérték el.
2012. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az állandó lakcímed fog szerepelni a születendő gyermeked lakcímkártyáján, és a hatóságok is arra a címre fognak minden iratát postázni.
2012. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha várandós vagy, be kellene jelentkezned a védőnői szolgálatnál. Meg van határozva kerület és utca alapján, hogy hová tartozol. Tőlem semmilyen papírt nem kértek, csak bediktáltam a tartózkodási helyemet, és felírták az állandó lakcímemet is. A gyermekorvost természetesen te választhatod, mindegy hová vagy bejelentve, de szerintem érdemes (és kényelmes) azt az orvost választani, akihez tartozol (ha normális). Később viszont abból lehet gond, ha különböző vizsgálatokra (pl.. csípőszűrés) kell menni, mert ide, ha jól tudom, csak kerületi lakosok mehetnek. Persze ebből is van fizetős, ha minden kötél szakad, oda bárki mehet.
2012. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,sokat segített.Elég,ha tartózkodási helyre bejelentkezem és ha kórházi ellátásra lesz esetleg szüksége, akkor annak a címnek megfelelően tudom kórházba vinni.Ebben a esetben a tartózkodási helyem kerül a babám lakcímére,vagy az állandó lakcímem?
2012. ápr. 13. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:

nem kell bejelentkezned, jogosult vagy az ellátásra így is, hiszen a védőnő által adott kiskönyvön szerepelni fog a cím, ahol laksz

és bár a baba papírjaiban a vidéki címed szerepel majd, ha megadod a kórházban az anyakönyvezésko a pesti címed, oda fogják postázni a dolgokat, csak ezt előre kell kérni


nálunk is így volt :)

2012. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A te állandó lakcímed fog a baba lakcímkártyájára kerülni!Majd szólj az otthoniaknak,hogy figyeljenek mert ha pl a taj kártyát odaküldik akkor azt juttassák el hozzád mert az alap követelménye a további ügyintézéshez.Sok sikert,könnyű szülést....:)
2012. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper!!Nem intézek akkor magamnak hivatalosan tartózkodási helyet BP-n!Eddig nekem sem volt gondom ezzel, csak attól féltem, hogy a lurkómat nem fogják ellátni:(Megnyugodtam.A lényeg tehát,ha a mostani albérletembe semmilyen szinten nem vagyok bejelentkezve igazgatásrendészetileg, attól még a babám mehet a XI-ker-ben háziorvoshoz és kórházba is(ha szükség lenne rá),a kórházban,ahol szülni fogok,ott pedig ezt a címet adjam meg majd levelezési címnek...?!Köszönöm a jókívánságokat!Nagyon várom már,ő lesz az első a kis családunkban:D
2012. ápr. 13. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!