Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónap körüli babátok mennyi...

5 hónap körüli babátok mennyi gyümölcspürét eszik meg tízóraira?

Figyelt kérdés

Mi még csak 1 hete kezdtük a kóstolást almával és egyenlőre nem is kapott még semmi mást... nem akarom elsietni, mert eléggé hasfájós baba volt.

Ma 90 ml-t evett meg almából (pici burgonyával), de nincs összehasonlítási alapom, hogy mennyit kellene ennie (tudom, hogy ez babánként változó, csak hozzávetőlegesen érdekelne). És bár azt mondta a védőnőnk hogy addig amíg 150 körül nem eszik gyümiből pótoljam ki tápszerrel de ilyenkor nem kell neki a tápszer, jól lakik, 2-3 órára.


2012. ápr. 16. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi is egy hete kezdtük a hozzátáplálást, alma-burgonyát, és banánt kóstolt eddig. Eleinte pár kanállal adtam csak, de még most is 100ml alatt eszik.
2012. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi is egy hete eszünk almát, mi délután kezdtük. Kb. 50 gnyit eszik meg, enne szerintem többet is, de utána még anyatejezünk. nem akarom gyorsabban, van tejem. Ja 5,5 hósak vagyunk. Ma kezdünk egy hét barackkal.
2012. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4.5 hósan kezdtük a lányommal a gyümit, almapréslve ment első nap pár kanállal, másnap már több lé, kevés rosttal, aztán püré, de elég tocsogósan pár napig, hogy figyeljem a székletét, amivel nekünk sok gondunk volt. Szerencsére beállt az almától, így egy hét után már annyi pürét mertem neki adni amennyit csak kért. Kb egy csurig pakolt vizespohárnyi mennyiségnek a felét ette meg, aztán kb két hétig mégszopott utána egy keveset. Aztán hirtelen megugrott és egy pohárnyit bevágott bármilyen püréből (közben bevezettük a kétféle barackot, szilvát meg a burgonyát, sütőtököt is, minden elsőre imádott és semmivel nem lett gondja) és utána már nem is szopizott, gyakorlatilag magának kiváltotta a tízórait.


A fiammal 5 hósan kezdtük, vele még gyorsabban ment, ő nagy zabás volt (még most is az) kezdéstől számított két hét múlva már 1-1.5 alma + 1 banán volt az adagja 10 óra magasságában úgy, hogy 8-kor tápizott kb 250 milit és délben ebédelt főtt kajából rendes adagot.


Unokahúgomat 4 hósan kezdték gyümiztetni, fél évesen még mindig ott tartottak, hogy fél almából püré és utána 50 ml tápi - nemtom minek, annyit igazán ki lehet már hagyni sztem, na mindegy, szóval ő meg kisétkű gyerek volt és hamar jóllakó felnőtt lett


Sztem ha nem igényli utána a babád a tápit, akkor ne erőltesd. Majd eszik többet, ha ő úgy érzi, hogy még fér a pocójába.

2012. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!