Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyereknél ti sem...

Második gyereknél ti sem kaptatok semmilyen családi felajánlást?

Figyelt kérdés

Lányom 21 hós lesz mikor születik a tesó. Habár ö is lány lesz. Senki nem ajánlott fel semmit.


Anyám lányomnak az ágyát vette meg, anyósom a babahordozót. mindegyik 50.000Ft-s felajánlás volt. Még dédiktöl is kaptunk sok pénzt, sógorom is kérdezte mit vegyen... Most 30 hetes leszek de még senkitöl semmit nem kérdeztek.

Pl lányomnál már elöre mondták kitöl lesz babanapló meg hasonlóak.

Ne is számítsunk már semmire sem?


ùj bébinek is kell ágy (lányom még abban fog legaláb 5 éves koráig aludni, mert átalakítottuk), új bútorok.

habár hordozó nem kell, babakocsihoz is inkább csak testvér fellépö, de ruhákból is kell pár új vékonyabb, mert a lányom téli az új bébi meg nyári lesz.


Anyagilag semmi gondunk nincs, és ha az elsönél nem lett volna ekkora felajánlások akkor most fel sem tünne.



2012. ápr. 16. 14:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%

na idefigyelj!

én is 2.gyerekmet várom,és az elsőnél sem kaptam semmit segítséged,EL SEM VÁRTAM VOLNA!!! Visszautasítottam volna. Mindenkinek megvannak a maga kiadásai,a pofámról égett volna a bőr,ha valamit is ők vettek volna meg!

A gyereket magadnak szülöd nem a nagyiknak.....

2012. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
41%
és ha anyagilag semmi gondotok,akkor miért mástól várod a segítséget? Szégyeld el magad!
2012. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom, arra gondolnak, hogy a kicsi használni tudja a nagy cuccait. Azért nem az az általános, hogy egy gyerek 5 éves koráig alszik a rácsos ágyban (egyébként szerintem nem is fog, 3 évesen kijelenti majd, hogy ő már nagylány és nagylánynak való ágyat akar, nem babaágyat).
2012. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Hú ti nem tudtok olvasni.


Azt írtam, hogy nem vártjuk el, elsönél sem vártuk el, de szinte stippi stoppban ment ki mit vesz a babának. Most meg még egyetlen kérdés sem merült fel.


lányom ágya átalakítható és 140 centi hosszú ágyban csak elfér 5 éves koráig, így nem akarjuk kirámolni onnan, mert jön a tesó, inkább tesó kap újat.


Szóval nem várjuk el, de fura, hogy tényleg anyagiak miatt nem akarnak, vagy egyáltalán a második gyerek nem is számít már?

Mert mikor bejelentettük, akkor úgy örültek, de nem volt az a nagy ujjongás mint az elsönél (pedig anyuéknál 3-ik unoka). Szóval nekem kicsit olyan érzésem van, mintha mindenki az elsöre várt volna, és a második már csak úgy van. Pedig mi a másodikat is terveztük, söt soha nem tagadtuk, hogy gyorsan akarunk tesót.

2012. ápr. 16. 14:23
 5/37 anonim ***** válasza:
64%
Ez most komoly. Én sok mindent kaptam, de úgy, hogy áthozták, mert égett a fejem.Nemhogy elvárni, de sok mindent már előre megveszek, nehogy az jöjjön ki, hogy kapni akarom. Magatoknak szülitek, te felsoroltad, hogy mi kéne, hát vegyétek meg. Gondolom úgy vannak vele, hogy ezeket örökli a pici. Nem hinném, hogy megint mindent megvesznek. Nekem amúgy is furi, hogy beosztják családok, hogy ki mit vesz. Ruhát apróságokat ok, de kiságy és a többi? Magatoknak vállaltátok, tudtátok mi kell, örülj, hogy egyszer megkaptátok, most még a másodiknál is várnád?
2012. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
62%
Maximálisan egyetértek az elsővel, hogy ilyesmit elvárni? Nem a rokonság dolga ellátni a gyereket, hanem a tiéd és a párodé! Persze én örülök, ha kapok 1-2 kis apróságot nagyiktól, de eszembe nem jutna erre ácsingózni...
2012. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
49%
Az elsőnél sem...
2012. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
53%

első vagyok,ezt mondom én is!

Azóta is levagyok döbbenve az olvasottakon.

Tiszta durva,biztos valami nagyon elkényeztetett kiscsaj lehetett gyerekkorában az anyuka.....

2012. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
55%

Úristen, ez tényleg a funkcionális analfabéták országa :D


A kérdező egy szóval nem írta, hogy elvárja. Csak hogy fura, hogy az első gyereket nagy ováció előzte meg, a másodikkal pedig senki nem foglalkozik.

Amúgy gondolom, az első volt az újdonság. A második, harmadik, stb. már nem.

2012. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
66%
Figyelj ok,hogy megvettek az elsőnek szinte mindent.De akkor most szépen felemeled a feneked és elmész megvenni a szükséges dolgokat,ne várd el,hogy megvegyék,mivel 30 hetes leszel,és még nem vetted meg az jön le,hogy várod,hogy megint elköltsenek egy vagyont rátok,úgy hogy nincs anyagi problémátok.Gondolom úgy vannak vele,hogy a kicsi örököl a nagytól,ez így is szokott működni.
2012. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!