Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idővel előtte szükséges...

Mennyi idővel előtte szükséges (illik ) jeleznem a munkahelymnek, hogy a GYED lejártakor hogyan szeretnék visszatérni dolgozni?

Figyelt kérdés

Szeptember közepéig vagyok GYED-en és még sajnos mindig nem sikerült eldöntenem,hogy pontosan hány órában szeretnék visszatérni,a munkahelyemen nagyon rendesek,bármilyen megoldásban benne vannak,ha 4-6 órában térek vissza,ha teljes munkaidőben,vagy ha maradok a gyermek 3 éves koráig abban is.


Legkésőbb mikor kell szólnom ?


2012. ápr. 16. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerencséd van ezzel a munkahellyel, én mégis azt mondom, minél előbb, annál jobb. Azok a kismamák nálunk (3 van), akik januártól jönnének vissza, múlt héten jártak a HR vezetőnél. Nálunk is mindent megtesznek, hogy visszavehessék őket, de a magyar vezetésnek meg van kötve a keze.
2012. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok, én azt javaslom (novemberben jöttem vissza 8 órában), hogy a 6 órát válaszd.

Így kapsz érdemi mennyiségű pénzt, de nem kell idegbajt kapnod a reggeli kapkodáskor, 9-re kényelmesen beérsz, és délután sem a tiéd lesz az utolsó a gyerkőcök közül.

2012. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5a)370 Ha a munkavállaló az (5) bekezdés szerinti fizetés nélküli szabadságát meg kívánja szakítani, a megszakítási szándékát előzetesen közölnie kell a munkáltatóval. A munkáltató, ha a munkavállaló a fizetés nélkül szabadság kezdetétől számított


a) hat hónap letelte előtt kíván munkába állni, a bejelentést követő legfeljebb harminc nap,


b) hat hónap elteltével vagy azt követően kíván munkába állni, a bejelentést követő legfeljebb hatvan nap


elteltével köteles foglalkoztatási kötelezettségének eleget tenni.


Tehát 2 hónappal korábban.

2012. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom,hogy minél előbb eldöntöd és jelzed is annál jobb hisz ha veled ilyen korrekt a munkahely akkor illik neked is ezt viszonozni!

Ha szeptemberben telik le a GYED akkor onnantól kezdve szabin leszel ezt is megkérdezheted hogy hány nap pontosan(átlagban 2 év után 40 nap szokott lenni)majd a bölcsit is intézni ott is jobb ha időben szólsz!


Én a tehetném 6 órában mennék vissza dolgozni mert akkor még a GYES is jár meg annyi idő mellett a gyerekemre/háztartásra/férje is jut idő!csak engem kizárólag 8 órában vesznek vissza...



ja most olvasom hogy még azt sem döntöttétek el,hogy 2 avagy 3 év???

Hát azt meg a családi költségvetés alapján kell eldönteni elég-e a 3.-ik évben az a 26 ezer ft.

2012. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vajon mi olyat írtam, amit ilyen kretén módon le kell pontozni(gondolom nem a kérdező volt)???
2012. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én mindig mindenkit aki válaszol a kérdésemre hasznosnak szoktam pontozni,én biztosan nem pontozalak le .



A kislányom már be van iratva a bölcsibe ,azzal nem lesz gond.

A probléma abból ered,hogy van egy nagyobb tartós beteg gyermekünk,aki sokat betegeskedik,úgy volt az eredeti terv ,hogy 6 órában térek vissza GYED után,aztán a férjemnek úgy néz ki lesz egy külföldi munkalehetősége és emiatt vagyok tanácstalan,mert nagyon nehéz lenne dolgoznom is és a gyerekeket is (a tartós beteget főleg)megszerveznem,hogy ha betegek,akkor a munkahely a táppénzzel nem toleráns .


A nagyobb gyermekemnél két éves korában visszatértem 8 órában,de a férjem is itthon volt egyrészt,másrészt édesanyám még jobb egészségi állpotban volt (keringési,izületi problémái vannak,sokszor gyenge,fullad,fáj mindene ),más segítségünk viszont nincsen,bár a férjem szülei is közel laknak,de túl vannak a 70-en .


Közalkalmazott vagyok 15 éve egy helyen,olyan területen ahol sok kollégám felmondott,alig vagyunk ,senkit nem bocsájtanak el,örülnek ha van munkaerő .


Nem kérdeztek rá,hogy mikor mennék vissza holott folyamatosan bejárok a munkaügyre ,a főnök azt mondta,hogy ráérünk még megbeszélni,hogy hogyan szeretnék visszatérni,a munkaügyön is azt mondták,hogy egy hónappal előtte ,ha szólok ,akkor az elég .

A nagyobb gyermekem is szeptemberi születésű és ha jól emlékszem júniusban mentem be a munkahelyre,hogy intézzem a visszatérésemet ,örültek neki,hogy visszamegyek ,de akkor sem szólnak semmit ha 3 évet maradok itthon,akkor addig a kevesebb emberrel oldják meg a munkát.


Legkésőbb júniusban megtudom,hogy a férjem valóban kimegy e külföldre és akkor úgy beszéltük meg,hogy mive3l nem lesz segítségem még itthon maradnék a 3 évben is

2012. ápr. 17. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!