Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikerbabáid mikor kezdtek el...

Ikerbabáid mikor kezdtek el szavakat mondani? Mik voltak azok?

Figyelt kérdés

Nekem 14 hónaposak az ikreim és felmerült bennem ez a kérdés, mert a családban is a nagyobb ikrek elég későn kezdtek el beszélni (érthetően), igaz, azt nem tudom,hogy szavakat mikor mondtak először. És ugye 2 baba tök jól megérti egymást, többet vannak kettesben, ezért gyakori,hogy az ikrek nem haladnak úgy a beszédfejlődésben.

Amúgy az enyémek (vagyis főleg csak az egyikük) sokszor mondogatja,hogy anya, meg a kajára mondják,hogy hamma vagy hemme.


2012. ápr. 18. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Miért? Az ikrek más ütemben fejlődnek mint a nem ikrek?:O

A kérdés szerintem úgy hangzott volna jól: a te gyermeked mikor kezdett el szavakat mondani?

2012. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kifejtős részben leírtam, igen, bizony az ikrek beszédfejlődése néha lassabb,mint a nem ikreké.Ez nem azt jelenti,hogy nem értenek meg dolgokat, csak kényelmi szempontból sokszor nem kezdenek "időben" beszélni. Nem értem a reagálásod, sztem érthető voltam, a kérdésem egyszerű, jól megválaszolható.
2012. ápr. 18. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen kedves első beszóló!

Nekem is ikreim vannak, és tudom, hogy az ikrek eleve később kezdenek el beszélni, mivel ketten (hárman) jól megértik egymást és nem tartják szükségesnek másokkal a kommunikálást.

Amihez nem értesz, nem szólj bele! Oksika?


Kedves kérdező:

Nekem 17 hónaposaim vannak, de még nem mondanak szinte semmit. A fiú annyit, hogy ÁDÁ. Ez azt is jelenti, hogy adjál és anya, apa, mama is. A hápi kacsát hívja néha ÁTI-nak, de ezzel kis is fújt. A lány meg tényleg semmit még.

2012. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen az ikrek tényleg többnyire késsőbb kezdenek el beszélni az átlagtól..úgyhogy kedves első bölcsebb maradtál volna ha be.fogtad volna...
2012. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hiszti és undokoskodás nélkül nem ment volna kedves mindenkit letorkoló,unatkozó anyukák?!:D
2012. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Itt senki nem hisztizik, csak magas lóról beszéltél egy olyan témáról, amihez nem értesz. Ezt nem hagytuk szóvá.

Ha ez neked hiszti, legyen az, ki a francot érdekel...

2012. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Most léptem be azóta csak, de látom kedves ikresek, Ti sem hagytátok szó nélkül az első válaszoló kommentjét. Tényleg nem értem miért szól bele,ha nincs is tapasztalata a témában....Amúgy is sokszor előfordul velem,hogy nem ikresek elmagyaráznak olyan dolgokat, amiket Ők biztos nem tapasztalnak, de mégis jobban tudják. Mindegy:(


Az értelmes választ pedig köszönöm, akkor sztem én sem várok többet a 14 hónaposaimtól:)

2012. ápr. 27. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!