Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utazott már valaki pici 2...

Utazott már valaki pici 2 hónapos babával hosszabb távot? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz a hosszabb táv alatt? 2-3 órát már utaztunk, tökéletesen jót aludt a kocsiban, egy hangja nem volt. Ha messzire akartok menni és sok az út, akkor érdemes esti fürdés után elindulni.
2012. ápr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

èn repülön utaztam 2,5 hóssal.

habár az út maga csak 2 óra lett volna, de elöbb oda kellett menni + 4 óra késéssel indultunk, majd még a reptértöl 1 óra volt haza az út. így fél napba telt.


autóval nem akartunk ennyit menni egy ilyen kicsivel, de repcsin az a jó hogy kiveheted a hordozóbol, karodba, mellkasodra fektetheted ahol kényelmesebb neki.

én hordozóba még utazás esetén sem tennék több mint 2 óráig egyfolytába egy ilyen pici babát.

tapasztalat: egy ilyen picivel egyszerübb utazni mint egy nagyobbal.

2012. ápr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a dolog babafüggő is.Ha nyugodt akkor lehet vele utazni nagyon könnyen,szinte az egész utat végigalussza.

Az elöttem vállaszoló is megírta ha valójában több órás az út 4-5 vagy annál több jobb ha éjjel indulsz el vele,főleg ha éjjel jól alszik,mert akkor csak akkor fog ébredni ha megérkeztetek.

Kicsilányom 2,5 hónapos volt és 450 km-es távot tettünk meg autóval,este indultunk,kocsiba indulás után megkapta a tejcsijét,hajnalba mikor megérkeztünk,már amugy is kellet volna neki ébredni a kajájáért,akkor ébredett amikor megérkeztünk.Átaludta az utat.

2012. ápr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A mi utunk is 420 km,autóval mennénk,amúgy ügyes,nyugis baba,és itthon ha autózunk szinte mindig alszik
2012. ápr. 23. 08:09
 5/7 anonim ***** válasza:

második vagyok


mi 500 km-t elöször 6 hósan utaztunk vele.


ez azért ha végig autópálya akki is minimum 4 órás út, de ha nem autópálya akár 6 órás út is lehet. szerintem egy 2 hós babának a hordozóban ez rengeteg.


amit ajánlok hogy 1-2 megállót tegyetek bele, legyen minimum 1 órás a megállás és addig a babakocsi mózesébe fekügyöl, ahol kitud nyujtózni, ahol van helye. ekkor etesd meg de vigyázz ne az etetés után közvetlen induljatok, hanem legyen minimum félóra neki.

2012. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk egyik nagyszülő 110 km-re,a másik 300 km-re lakik. 2,5 hós kora óta havonta legalább egyszer elvisszük kocsival mindkét helyre a fiamat. Nem sokszor aludt a hosszabb,kb. 3 órás úton eddig. Sokat énekeltem neki, mondókáztam, időnként megálltunk picit levegőzni, itatni, enni stb.

Most már 3 éves, egy hátizsáknyi játékot teszek a hátsó ülésre, a CD-tartót telerakom a kedvenc gyereklemezeinkkel, és viszek nasit. Ezekkel egészen jól bírja az utat.

JA, és nagyon irigy vagyok azokra, akiknek az indulás után 20 perccel már alszik is a gyerkőce. Kívánom, hogy a tiéd ilyen legyen! :-)

2012. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hónapos és simán viseli a többórás utat is. 4 órát is tud aludni autóban, akár napközben is. Fölkel enni, akkor megszoptatom, aztán lehet menni tovább. :-)
2012. ápr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!