Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hónapos oltás beadása...

15hónapos oltás beadása napján lehet hőemelkedése vagy esetleg láza a babának? Ma kaptuk meg.37,7 volt a hője (nem levonva) remélem feljebb nem megy. Kinél mikor és milyen mellékhatások jelentkeztek?

Figyelt kérdés
Megköszönném hogyha leírnátok.Ettől az oltástól tartottam a legjobban.Köszönöm!

2012. ápr. 23. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Az én babámnak is volt hőemelkedése az oltás után. Szerintem éjszakára nem árthat ha adsz neki lázcsillapítót, hogy ne lázasodjon be annyira! A 18 hónapos oltás után 2 nappal jött ki nekünk a láz, és az 2 napig tartott. Csíllapítás az nálunk úgy szokott zajlani, hogy nurofen szirup, 4 óra múlva panadol szirup, de ez csak akkor ha magas a láza. A te esetedben szerintem nem árthat, ha mondjuk a szokásos lázcsillapító felét beadod neki most! Sok sikert, remélem nem lesz lázas a kis manó!:)
2012. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod!

Mindenhol azt olvastam hogy majd csak később jönnek a mellékhatások.De a prevenárnak viszont most.Akkor azthiszem fog kapni fél adagot ha most nemis akkor éjszakára biztos.Igen mi is ezeket használjuk.Most jön 4foga is egyszerre amiből 3rágófog úgyhogy így nehéz egy kicsit!Köszönöm mégegyszer!

2012. ápr. 23. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
ha MMR oltásról bezsélsz, akkor csak 6 nappal az oltás után lehetnek a panaszok 12 napig max. láz, hányás, hányinger, hasmenés. habár 37,7 fenékbe mérve azért már kezdödö höemelkedés, de lehet pl 2 pulcsitól is.
2012. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen énis ezért tettem fel a kérdést.Nincs beöltözttve és meleg sincs ittbent.De azt olvastam hogy a prevenártól most jön láz az mmrtől később amit te is írtál.Ha lázas lesz felhívom a dokit.Csak azért írtam ki a kérdést hogy nálatok hogy volt ez?Köszi neked is a választ!

2012. ápr. 23. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
37,2 minimális hőemelkedés, kizárólag azt jelzi, hogy a szervezete felvette a harcot a bejuttatott kórokozókkal szemben - vagyis tökéletesen működik:)
2012. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia. Nálunk is a második nap hőemelkedése volt, de az elmúlt. Aztán úgy a hetedik napon jött a 38-39 fokos láz,(ez az MMR-től)ami alig ment le. Ez nagyon durva oltás! Hála túl lettünk rajta.
2012. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10-én kapta meg a kisfiam a Prevenart, és az MMR-t is, akkor volt 15 hónapos. Aznap este hőemelkedése volt, másnap reggel láza (38.8-levonás nélkül). A láz még fel-fellángolt utána 1-2 napig, azóta semmi. Gondolom, ez a Prevenartól volt, és ahogy számolom, ma már két hete éppen az oltásoknak, hátha az MMR nem okoz gondot! Mindenesetre a babóca azóta szokatlanul aluszékony, és gyanúsan nyugis, még akár 10 percet is képes önállóan elbogarászni a játékai között, előtte ilyen sosem volt! Férjem szerint ha újra visszatér a rosszcsont effektus, kérjünk újabb dózist...:)))
2012. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!