Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívó porszívó használatako...

Orrszívó porszívó használatakor hogyan viselkedett kisbabád, mennyire bírta elviselni? Hogyan tudtad megnyugtatni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 hónapos és eldugult az orrocskája. A doktornő szerint orrszívó porszívót kell használni. Előtte megmutattam Neki a porszívót, aztán az orrszívót magamon, de mégis nagyon sírt. Mit lehet ilyenkor tenni?

Egyébként orrcsepp előtt vagy után kell ezt a műveletet végrehajtani.

egy kezdő kismama


2012. ápr. 24. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor úgy álltam hozzá, hogy jaj most biztos megijetsz, de nincs semmi baj, na akkor nem hagyta és sírt.

Amikor úgy álltam hozzá, hogy de jó buli, na akkor hagyta, és furán nézett rám.

2012. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk 1 éves korában használtuk először az orrszívó porszívót!Sírva panaszkodott közben,de mire kikapcsoltam abba is hagyta.A te kisfiad jóval kisebb, és zokon veszi sz orrba turkálást.Szerintem utálni fogja míg használod, és sírni fog.De az legyen eszedbe,hogy jót teszel vele és megkönnyebbül.Én az orrcseppet evés előtt és éjszakára adtam neki.-nem kell kiszívni előtte majd csak egy fél órával utána.
2012. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:-) én is bohóckodtam, táncoltam Neki, ahogy mindig szoktam (nemcsak krízisnél) de mégis besokallt egy másodperc alatt már a porszívó hangjától, amúgy sem szereti, ha piszkálják.
2012. ápr. 24. 20:34
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

:-)

2012. ápr. 24. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívd ki gyorsan és kész. Sajnos ez ilyen, mert nem kap levegőt az orrán keresztül. Ha az arcára fújsz, akkor is levegő után kap, ez egy reflex. Ekkora baba még nem érti, hogy ez az ő érdekében történik.
2012. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az enyém másfél éves, először neki is olyan 5 hónapos kora körül kellett szívni az orrát, azóta volt párszor náthás, de még a mai napig sír, ha szívatom neki! Akárhogy is állok hozzá! De amint abba hagyom, meg is nyugszik!
2012. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Egy jó tanács, ha még nem vagy gyakorlott ebben a náthás dologban! Orrszívózás előtt fúj az orrába tengervizes orrsprayt! Sokkal jobban kitisztítja neki!
2012. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
amikor pár hetes volt és egy pici váladék volt az orrában még mosolygott is közben.Most ő is 4,5 hónapos nincs megfázva de volt egy nagy darab az orrába száradva,végig üvöltött,csak cicin tudtam megnyugtatni.K b 2 hete fél a hangos dolgoktól,szerintem ez a baja az orrszívóval is.
2012. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lekopogom, a lányom nem sírt sosem tőle. azaz olyan 1,5 évesen volt egy hónap amikor sírt, de most 20 hóanposan ő tartja a porszít, szól hogy fújjunk az orrába, vagy mondja hogy: porszi :)
2012. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. Tegnap este és ma reggel is porszívóztunk. Másodszor, amikor már meglátta a porszívónkat már izgágán nyöszörgött és megsértődött. Lefogtam a pici fejecskéjét és gyorsan kiszívtam. Majd meghaltam, de utána az ölemben sétálgattunk, aztán békésen elaludt, csucsukált. Megérte.
2012. ápr. 25. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!