Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a babaangolról?

Mi a véleményetek a babaangolról?

Figyelt kérdés
Hol tudnék letölteni a netről a babaangolhoz szükséges "anyagokat" ?
2009. jún. 22. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A lányommal egy éves kora óta Helen Doron angolra járunk és nagyon szereti. Amiket ott tanult mindent megért, beszélni még nem tudom mikor fog, még magyarul sem beszél. Most 18 hónapos. Szerintem megéri angolra vinni a piciket.
2009. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2009. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem vinném, első az anyanyelve. Max oviban, de még ott sem tartom túl jónak.
2009. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Mi kétnyelvű család vagyunk. Akinek nem adatik meg ez a szerencse, miért ne járathatná babaangolra a gyereket? Szerintem jó dolog.
2009. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem fölösleges. Ha kétnyelvű a család, úgyis megtanulja, az a természetes, de én is úgy gondolom, első az anyanyelv, majd az iskolában megtanulja. Felesleges az agyukat terhelni ezzel korán, hiszen nincsen rá szükségük, és nem is fogják használni...ugyan hol? Akkor pedig felejtődik. Majd ha iskolás lesz, és tananyagban benne van, na, akkor tanulja.

6 hós babás, aki magyar tanár, emellett felsőfokon beszél angolul, és nem 1 évesen kezdte

2009. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is azt gondolom, hogy nem jó belekeverni őket. kétféle hanglejtés, kétféle beszédtempó. és az a vége, hogy nem fogja tudni megfelelően a magyart. Én a rokonságban látom a gyerekeken, akiket óvodában angolra vagy németre járattak, hogy igazából egyik sem megy nekik, de köztük a magyar sem. Hebeg habog magyarul, nem tudja kifejezni magát megfelelően, csak egy egy szóval válaszol ha kérdezzük. Én még az iskolai 1-2. osztályt is korainak tartom. Inkább tanulja meg a saját nyelvét szóban és írásban egyaránt először, majd utána minden támogatást megadok neki, hogy idegen nyelven is megtanuljon közel ilyen szinten, ha érdekli!
2009. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először tanuljon meg magyarul beszélni, írni ,olvasni.
2009. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!