Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves (tőlem tapasztaltabb)...

Kedves (tőlem tapasztaltabb) Anyukák! Hogyan variáljam a baba menüjét, és milyen tápszert adjak neki?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kislányom, 9 hónapos korától tápszert kap, csak addig tudtam szoptatni. Nos, eddig egyértelmű volt, hogy az életkorának megfelelő tápszert adtom neki, most viszont van bizonyos tápszerekből 12+-os (nem "mínusz" :D), van amelyikből ez már csak babatej formájában van (de ahogy azt olvastam az nem olyan, hogy vacsi után adjak belőle 240-et, vagy igen? :S) és van amelyikből pl. nincs is 12+-os. Sikerült jól össze zavarni magam. Tudom, hogy a babatej nem tej, de sok ismerős babánál hasmenést okozott. Ezt még nem merem.

Maradjak a megszokott márka 10 hónap fölötti babáknak való tápszerénél???? Tudom, kissé rögeszmésnek tűnök, de nem szeretném, ha kevesebb tápanyagot kapna vagy ilyesmi.


A másik, amiben szeretném a segítségeteket kérni:

Ti mit főztök a gyerkőcnek?Én úgy érzem, hogy már nem tudok mit kitalálni (most épp recepteket is keresek), totál egyoldalúnak érzem. Ilyeneket kap: vegyes zöldég, cukkini, krumpli, zöldborsó, z.bab, brokkoli, cukkini, cékla, spenót, sóska. És ezeket váltogatom.... Próbáltam "lelopni" az ötletet a bébikajás üvegekről, és most jövök rá, hogy "le vagyok maradva". Tésztát pl. még nem adtam neki.


Na most tűnhetek még csak egyszer rögeszmésnek, de ettől eltekintve légyszi segítsetek!


Nagyon szépen köszönöm előre is!


2012. ápr. 29. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:

én most hallottam egy jót ami tetszett, tápszerből édességet csinálni neki

riszt főzöl vízbe, utána tápszerbe kevered, gyümölcsrizsnek elkészíted

vagy kekszes tápszer túróval

ilyesmi fincsiségeket

2012. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, kipróbálom! Köszönöm!
2012. ápr. 29. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:

14 honapos a lanyom, ő 12+ italt kap (Hipp). Amúgy azt eszi, amit mi. Tésztákat gyakran főzök, azt nagyon szereti. Pl kaposztas, krumplis, turos, sajtos-tejfolos. Főzelékeket, pl spenót, krumpli, borsó, zoldbab, paradicsomos husgomboc.

Pörkölt tesztaval, vagy krumplival, sült húsok, rakott zöldségek (karfiol, kelkaposzta, cukkini, padlizsan, brokkoli).

2012. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez már a babatej? És pl. azt nagyobb mennyiségben adod neki? (240ml egyszerre pl)


Nálunk is volt már, hogy azt kapta amit mi ettünk. Én nagyobb mennyiségben főzök, de neki már másnap nem adok ugyanabból. Nem tudom, nálatok ez hogy van.

2012. ápr. 29. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányom már 22 hós, de szinte azokat ette 13 hós kora körül is, mint most. Ha már bevezetted a tejfölt, adhatsz Neki rakott dolgokat. Rakott cukkini, rakott krumpli csirkemellel, tejfölös-sajtos csirkemell. 16 hós koráig Milupa juniort kapott reggel-este 220-230 ml-t, azóta Nestlé juniort kap, vaniliásat 2-2 dl reggel-este.
2012. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én adok neki másnap is belőle. Szerintem akkor meg nincs baja az ételnek.

Igen, a babatejbol megiszik este 250 ml-t a kislányom.

2012. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Akkor kipróbálom én is ezt a babatejet, nem fogok "félni" tőle!
2012. máj. 1. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!