Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális súly ez? Lehet...

Sumergo kérdése:

Normális súly ez? Lehet tényleg csak anyatejes lehet?

Figyelt kérdés
3 kg születési súlyú baba, 4 hónaposan 8 kg. Nekem kicsit hihetetlen, hogy csak anyatejtől ennyit hízott, szerintetek? Tapasztalatok? (Nem kötekedést, vitát várok, hanem tényleg tapasztalatot!)
2012. máj. 14. 08:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális. (bár tényleg ez valami felső rekord lehet :)) Én kisfiam is az első pár hónapban havi egy kilókat hízott. Ehhez képest most "csak" 11 kiló, 13 hónaposan. Lehet ő is még átlagos baba, attól még, hogy most nagynak számít.


A hihetetlent egyébként szó szerint érted, hogy nem hiszed el? Vagy csak úgy érted, hogy meglepő?

2012. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A csaj, aki telefonba mondta, egy kicsit szeret nagyot mondani, még azt is hozzátette, hogy a gyerekorvos szerint extra tápláló anyateje van, és ilyen ezer anyából csak 1-nek van. Ezért a kérdés, hogy másnál is volt-e ilyen, amúgy ez havonta 1,25 kg hízás. Én ilyet még nem hallottam (extra tápláló anyatejet sem!), ezért kérdem. Ha most azt írják többen is, hogy persze, az ő babájuk is hízott ennyit, akkor elhiszem.
2012. máj. 14. 08:15
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen jó minőségű lehet a tej :)

Kisfiam is hasonlóan fejlődött, Ő 4 hónaposan 7,5 kg volt. Csak anyatejesen. Most lassan 7 hónapos lesz, lelassult a súlygyarapodása, rengeteget mászik, ül, ölünkben rúgózik, így "csak" 9 kg. Kislányom majdnem 1 évesen volt ennyi :)

2012. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Hármas vagyok


"extra tápláló anyatej" - ről még én sem hallottam, de akkor nekem is ilyen van :D Neeeeem, nagyon sokat szopizott a babám, aztán jóóóó nagyokat aludt, nem mozogta le.

2012. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Havi 1.25 kg hízás is normális lehet akár. mennyivel meggyőzőbb az itteni infó? itt is szeretnek nagyot mondani az emberek

Mérd le a gyereket és megtudod :)

2012. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
annyi tapasztalattal tudok még szolgálni, hogy egy rokon kisgyerek volt 9 hónaposan 11 kg, ami szintén hatalmas. róla biztosan tudom, hogy csak anyatejes és, hogy nem mondott nagyot az anyukája, mert őt a kezembe is fogtam. most másfél éves és simán 3 évesre való ruhákat hord
2012. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom lemérni, csak képen láttam még, de az alapján nem lehet tippelni sem, hogy valóban mekkora! :-) Jó, akkor ezek szerint van ilyen!
2012. máj. 14. 08:26
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem elképzelhető, hogy van ilyen, csak azt nem értem, miért jó az egy anyuka számára, hogy a gyereke sokkal nagyobb súlyú, mint ami az átlagos. Ez nem egy verseny, nem hiszem, hogy erre kéne büszkének lenni. (persze nem ismerem a körülményeket, hogy mindez hogyan hangzott el).

Amúgy az még semmit nem jelent, hogy 4 hónaposan ekkora, ha elkezdenek sokat mozogni, még az is normális, ha 1-2 hónapog nem hízik semmit.

2012. máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyukák szeretnek ezzel dicsekedni mintha rajtunk múlna:))) Azt leszámítva persze hogy odaadjuk a mellünket a többi rész nem a mi "érdemünk" hogy hogy hasznosítja milyen alkat mennyit mozog le...

Nekem mind3 gyerekem csak anyatejes volt 6 hóig.

Első nem hízott olyan nagyon tőle, a második viszont igen 4 hónaposan 8 kiló volt...ráadásul kislány...mondjuk 71 cm volt hozzá.

úgyhogy igen, van ilyen. Szerencsére aztán olyan 6-7-8 hónapos korában alig alig hízott így 1 évesen "csak" 11 kiló lett, a csajszinál akiről írsz is le fog lassulni.

Ez az extra tápláló tej 1000 anyából 1 nek van ilyen, hát ha ilyet mondott az orvos az szerintem csak ilyen kedveskedés akart lenni, de lehet csak költötte a nőci a sztorit mert így jobban hangzik.:))

Amúgy nem egy ilyen ismerősöm van akinek 6 hónaposan 10 kiló volt a babája és csak anyatejes volt!!!

Sőt van egy barátnőm akinek a kisfia 6 hónaposan 10 kiló volt és utána sem adott neki semmit enni (szerinte nem kérte a baba és a tej a legjobb neki 1 éves koráig) és 8-9 hónaposan még mindig csak anyatejes volt, 1 évesen talán egy étkezésre ha evett a család ételéből ezt azt és 1 évesen 12 kiló volt, tehát még tovább hízott csak anyatejen.

2012. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Hasonló volt nálunk is.

Második babám 3660-al született, és 3 hónaposan volt majdnem 7 kiló. Viszont 10 hónaposan sem volt sokkal több. A dokinénink akkor "pánikolt" egy keveset. Kezembe is nyomott egy tápszer receptet, amit szépen megköszöntem és eltettem a fiókba.


Ő "előre dolgozott". Amíg nem indult be az intenzív mozgásfejlődése, addig felhalmozott, utána pedig felhasználta a tartalékokat.


A fényképeken látom igazán, hogy milyen pufi arca és hurkás combjai voltak, aztán ahogy telt az idő, nyúlánk kislány lett belőle.


Ma már 2,5 éves (20 hónapig szopizott is), és teljesen normális súlyú/alkatú gyerek.


Mindemellett "extrán tápláló" meg "gyenge" anyatej szerintem sem létezik. A minőség mindig tökéletes a baba számára. Mennyiségben lehet hiány, de ennek okait most nem részletezném...

2012. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!