Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám viszonylag mohó, vajon...

Babám viszonylag mohó, vajon ilyen marad felnőttkorára is?

Figyelt kérdés
Kb. 2,5-3 óránként eszik, de biztos vagyok benne, hogy ha evés után fél órával adnék neki, bepuszilná az összes tejcsit. Születése óta ilyen, már a kórhában is mindent beszippantott, a hálóingemet is. Ébredés után 2 percen belül sírás van a kaja miatt, ha nem igyekszem, nagyon sír. Vajon megmarad ez kisgyerekkorára, illetve nagykorára is? (Most 3 hónapos)
2012. máj. 15. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztosan eleget kap?

Vágj kisebb lyukat a cumira, tartson tovább. Talán túl gyorsan eszik és észre sem veszi, ha jóllakott.

2012. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fiam is ilyen. Gondolom szoptatsz :)

Én tavaly nyáron 1,5 - 2 óránként szoptattam a nagy meleg miatt. Mindig tudott enni, akárhányszor kínáltam. Most 14 hónapos, és ez nem változott: az utcán kinézi a kaját az emberek szájából; a péknél hangosan kiabál, hogy "nyam-nyam"; a játszótéren ő nem a másik gyerek játékát akarja elvenni, hanem a kajájukat... Sokszor már kellemetlen.


Viszont a hozzátáplálással szenvedtem, mert átugrotta a pépeket (nem fogadta el a kanalat).


Gondolom megfelelően gyarapodik a te babád is. Nem írtad, de biztos fiú! :)

2012. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, lány :) és igen, szoptatok, így nem tudok nagyobb lyukat vágni :)

szépen gyarapodik, de nem túlzott mértékben, 5 kg 12 hetesen. az apukája is ilyen mohó amúgy. csak félek, hogy egy zabagép lesz lány létére..

2012. máj. 15. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Tesóm gyerekei rengeteget szopiztak, és jó sokáig (2-3 éves korukig). A nagyobbik hihetetlenül dundi kisbaba volt. Óvodás korukra válogatósak lettek és nagyon le is fogytak. Alig esznek valamit, és látszik is rajtuk, de szerencsére egészségesek.

Kisfiam tápszeres volt, és kb. egyéves koráig hihetetlen jól evett, mindent. Szinte minden kanalas, majd darabos ételt gyorsan elfogadott és jóízűen evett. Aztán elkezdett csökkenni az étvágya, most sokkal kisebb adagot eszik meg egyszerre, mint 8-10 hónapos korában... Néha már nem tudom, mit adjak neki, ami egészséges is és hajlandó lenne megenni :( De vannak jobb időszakok is, amikor nagyon szépen eszik. 21 hónapos, hálistennek azért nem nevezhető soványnak, egyszerűen úgy tűnik, elég neki a kevesebb kaja.

Szerintem mások is tudnának ilyen példákat írni. A lényeg, hogy ne aggódj egy percig sem, a babáknak még teljesen más az emésztésük, az anyatej (vagy tápszer) pedig, akárhogy is nézzük, nagyrészt folyadék. Hadd egyen (igyon) belőle, amennyi jólesik neki, hiszen a szomját is ezzel oltja. Később meg majd azon fogsz aggódni, akárcsak én, hogy miért nem eszik többet...

2012. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is ilyen volt, sőt még most is repdes a ciciért, főleg éjszaka pedig már 7hónapos elmúlt, hozzátáplálom már másfél hónapja, imád kanalazni. Nem győzöm neki adni, elég ha a konyhában tevékenykedek és máris azt hiszi, hogy neki készül a kajcsi, szóval nálunk nem változott még egyenlőre...de szerintem nem is fog még egy ideig. Nálunk régen volt olyan is hogy másfél óránként szopizott (3-4hónaposan), szóval ne lepődj meg ha esetleg nálatok is bekövetkezik ez, hiszen ekkor van a növekedési ugrás :). Én is meglepődök mennyit bír enni a kicsim, na de mit csináljak vele? éheztessem? Én is csak remélni tudom, hogy nem lesz a kis "zabagépem" túlsúlyos :). Egyik barátunknak 2 éves kisfia van és azt mondta nekem, hogy addig örüljek amíg ilyen a lányom, mert náluk most azért megy a harc, hogy egyen valamit a fia. Szóval inkább örülök ennek a helyzetnek, minthogy azért aggódjak hogy nem eszik.
2012. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, 5-dik vagyok!

Ja igen és kislányom még mindig nem iszik semmilyen folyadékot, úgyhogy sokszor amikor szomjas akkor is szopizik. Lehet nálatok is ezért sír, nem is azért mert éhes. Gondolom a meleg megviseli.

2012. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, azt hiszem, megnyugodtam!
2012. máj. 17. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!