Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigantolt, D-vitamint lehet...

Vigantolt, D-vitamint lehet adni a babának úgy, hogy heti 2x3-4 csepp egyszerre, a napi 1x1 helyett?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 13:34
 1/10 Kerria ***** válasza:
74%

Nem


benne van a tájékoztatóban, hogy ha kimaradt egy ne pótoljuk!

2012. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

A D vitamin zsírban oldódik, fel tud halmozódni a szervezetben.

A túladagolása pont olyan veszélyes, mint a hiánya.


A baba szervezetének folyamatos, egyenletes mennyiségben van rá szüksége, nem egyszer sokra, egyszer kevésre.

2012. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! a tájékoztató már nincs meg, és eddig igy is alkalmaztam, de most már nagyon nehéz azt az 1 cseppet beadni neki. most 10 hós.
2012. máj. 20. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor már nem is kell adni, mert SÜT A NAP!!!!
2012. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kerria ***** válasza:

Tudom, ezzel én is így vagyok.


Eleinte este adtam be neki, aztán néha elfelejtettem :s így áttértem a reggeli beadásra, így ha elfelejtettem, akkor még utána meg tudtam tenni.


Itt a betegtájékoztató, ha érdekel:

[link]

2012. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kerria ***** válasza:
Egy éves koráig naponta kell adni, akár süt a nap, akár nem... sőt utána is szokták folytatni, de akkor már valóban csak a téli hónapokban
2012. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is esténként adtam/adom neki, mig kicsi volt simán bele cseppentettem a szájába, aztán már nem tudtam és kis kanalaztam, arról meg lenyalogatta, de most már egyáltalán nem megy ez a módszer és gondoltam, ha több van a kanálon, akkor egyszerűbb bejuttatni, de akkor lehet én is más napszakban próbálkozom. köszi még egyszer.
2012. máj. 20. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
4. válaszoló, jó nagy butaságot írtál. A D-vitamin NEM a napsütésben van! A napsütés "aktiválja" a szervezetben lévő D-vitamint, tehát ugyanúgy kell adni télen is és nyáron is.
2012. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgycsinálom,hogy a kanálba cseppentek tápszert és abba teszem az 1csepp Vigantolt,így nem marad rajta a kanálon a fele.Ha szoptatsz,akkor anyatejet cseppentsél a kanálba és abba tedd a vigantolt.
2012. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én este fürdés után cseppentem a szájába, nagyon ügyes, nyitja szépen. Először Cebion cseppet :) azután a Vigantolt. 9 hónapos
2012. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!