Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszer okozhatta?

A tápszer okozhatta?

Figyelt kérdés

3 hónapos babám anyatejes, az első hétben kapott csak tápszert (BEBA H.A.) nem használtuk el teljesen.(Max 1 hétnyi adag kb). A szekrényben volt tárolva, tegnap sajnos orvoshoz kellett mennem este váratlanul és nem volt idő fejni. Férjemet megkértem, h adjon neki a tápiból.

95 ml-t meg is evett, szépen aludt, hajnalban már tudtam én szoptatni és most is egész nap.

Viszont volt most egy szopi után bukás v hányás nem is tudom, mennyiségéből ítélve bukás, szagából hányás.

Nagyon megijedtem és egyből a tápszer jutott eszembe, h az lehet a ludas. Azt írja, h felbontástól számítva 3-4 hétig használható fel... ami ugye nálunk bőven elmúlt már :(

Mit gondoltok ez bukás volt? Hányás? Azóta szopizott már a babám, nyugodt és alszik szépen... mosolyog, nem is megy a hasa. Volt befolyása a tápszernek v nem? Mit gondoltok?

A tápszert meg kidobtam azonnal. :(



2012. máj. 21. 17:19
 1/4 A kérdező kommentje:
nem tudom, számít e valamit, de mindez úgy történt, h a babám hasonfekve volt és emelgette a fejét, erőlködött...
2012. máj. 21. 17:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább az erőlködéstől.
2012. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:

Nem lesz a tápszernek semmi baja ennyi idő alatt, ha megfelelően tárolod (nem párás, dohos, stb helyen).


Bukás, ami szopi után jön közvetlenül, mert megtelt a baba... vagy a benne lévő buborékok kinyomták... Ezenkívül a bukás csak úgy kijön, nincs íve, leginkább a csecsemőre, vagy a büfiztető anyára jön ki.


Hányás, ami nem tej, vagy tápszer színű, és nem közvetlenül etetés után jön, hanem pár órával később. Illetve a hányás ilyenkor még nagyobb ívű, mintha sugárban hányna.


Anno nekem ezeket mondta a védőnőm, emiatt gondoltam megosztom Veled!


Inkább az erőlködésre gyanakszom, én etetés után legalább 40 percig nem teszem hasra a babámat, pont ilyen dolgok miatt. Szerintem ne aggódj!

2012. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 21. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!