Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt gyógyul be a...

Mennyi idő alatt gyógyul be a BCG oltás helye?

Figyelt kérdés
Most 2 hónapos a kisfiam. Ma kifakadt. Be kell-e ragasztani, vagy elég, ha lefertőtlenítem? Mikorra lesz szép letisztult?
2012. máj. 23. 19:48
 1/4 Kerria ***** válasza:

mindenkinél más.


Kislányom 6 hónapos, és még mindig borsónyi a seb. Nekünk 4 hónapos korában fakadt ki. Én csak lefertőtlenítettem, de leragaszthatod, hogy ne kenje össze a ruhát.


Hivatalosan:

-2 hónapig látszik, enyhe védelem

-4 hónapig, közepes

-6 hónapig, akkor erős védelemről beszélnek.

2012. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én fiam lassan 9 hónapos, és a védőnő azt mondta nem mostanában látott ilyen csúnya BCG heget :( én meg azt hittem hogy már tök szép :)
2012. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:
Tudnál róla képet feltölteni? Már csak azért, hogy mi számít csúnyának...
2012. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én komoly, nem is emlékeztem az első gyerkőcnél hogy volt...amikor a 2. nál kb. 2,5 hónaposan megláttam a vállán egy piros göböt. Na, másnap azonnal teló, gond van , ajjajaj. Megnyugtatott a védőnő, h ez nem gond, sőt ez a jó a bcg oltásnál, ha göbös , majd kifakad. És nemcsak 1x fakadhat ki, többször is akár. Én , megírom őszintén, nem csináltam vele semmit, most 7 hónapos még mindig látszik neki, de csak egy pici seb.
2012. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!