Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövő héten 2 hónaposak leszünk...

Jövő héten 2 hónaposak leszünk, lehetséges, hogy jön a foga?

Figyelt kérdés
Talán egy kicsit abszurdnak tűnik, de már nem tudok mire gondolni. Tegnap iszonyatosan rossz napja volt, ami ma úgy néz ki folytatódik. Eddig az időjárásra gyanakodtam, de közben megfordult már ez is a fejemben. Sokat nyáladzik, és tegnap kétszer is buborékot fújt belőle.

2012. máj. 24. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 hónapos volt és sokat nyáladzott, + tömte a kis kezét a szájába.... ma már 8 hónapos és egyetlen egy foga sincs még. De ki tudja, lehet hogy nálatok ez már az lesz....
2012. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ha elkezd nyáladzani, de ez még hónapokig is eltarthat anélkül, hogy előbújna a fogacska. Vannak kirívó esetek (láttam olyat is, akinek 2 hetesen kibújt az első foga, sőt van akinek már születéskor is látszik, de ez nagyon ritka), de általában 5 hónapos kor körül kezdenek el kibújni az első fogacskák. Sajnos az ezzel járó nyálcsorgás, kézrágás, stb jóval előbb kezdődik és sokáig is elhúzódhat még utána is.

Rossz napja sokmindentől lehet. Ez az időjárás is elképzelhető, hogy közrejátszik, minket felnőtteket is megvisel... No meg lehet hasfájás, torok fájás, és számtalan egyéb ok, amiből mi csak a nyűgösséget látjuk.

Egyébként az én gyerekeimnél voltak olyan időszakok, amikor alapból nyűgöskék voltak, először én is betegségre, fogzásra gyanakodtam, aztán rájöttem, h csak szeretnének ezt-azt csinálni, amit még nem tudnak (először pl megfogni a játékokat, majd a mászás, anya után menni, ilyesmi) és ez nagyon tudja őket bosszantani. Hosszú idő volt, mire erre jájöttem, de tényleg így volt :)

2012. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogzás már elkezdődhet ilyenkor, de fog még nagy valószínűséggel később lesz. A lányom és a fiam is 2 hónaposan kezdte a nyálzást és mindent rágcsálást, 5 hónaposan lett foguk. Ők szerencsére nyűgösek nem voltak, legalábbis nem nagyon.
2012. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 hónapos. Egy pár napja ő is sokat nyáladzik.
2012. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom két és fél hónapos pár hete kezdte tömködni a szájába a kezét és állandóan nyalogatja és nyújtogatja a nyelvét, plusz csodás tej és nyálbuborékokat tud fújni:) kérdeztem is a dokitól, hogy ez így okés-e vagy esetleg a foga jön, azt mondta normális, felfedezte, hogy van nyelve és próbálja használni, a kezeit is most kezdi igazán felfedezni, eddig azért tömte a szájába mert éhes volt, most már azért mert ez újdonság, most kezdi érezni és most tudatosul benne, hogy a kezének van vége is:))
2012. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kislányom is 2 hós, és 2 napja nagyon nyügi..én az időjárásra fogom. A kezecskéét lányom is tömködi, és folyik a nyála.

2012. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!