Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Divat még a névadó? Hol...

Divat még a névadó? Hol csinálhatnánk?

Figyelt kérdés
Felhívtam kicsiny városkánk (Biatorbágy) önkormányzatát, mondták, hogy éppenséggel, ha nagyon szeretnénk, meg tudják oldani, de az elmúlt 10 évben 2 névadójuk volt csak.
2009. jún. 29. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Már nem divat a névadóztatás. Ez helyettesíti végülis a megkeresztelést.

Az anyakönyvvezető feladata a névadó "ünnepség". Nála érdeklődj. Jó pénzért biztos megtartja...

2009. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi is csinálunk majd névadót, valamikor szeptemberben. Mi is egy kis faluban lakunk, és az anyakönyvvezető csinálja majd. Tavaly keresztszülők lettünk, és mivel sem mi sem a keresztfiunk családja nem volt vallásos, ezért a keresztelő kiesett, nem akartunk feleslegesen arcoskodni. Viszont mégis szerettek volna valami "hivatalosat", így névadó lett belőle. Nekem nagyon szimpatikus volt az egész. Van egy szöveg, amit az anyakönyvvezető elmond, hasonlóan mint az esküvőn, majd a keresztszülőknek el kell ismételni az anyakönyvvezető után néhány sort, hogy vállalják, hogy különleges figyelmet szentelnek a keresztgyermeküknek, végigkísérik életüket, segítik őt és szüleit, gyakorlatilag ott állnak mögöttük ha szükség van rájuk, stb. De szépen meg van fogalmazva. Engem büszkeséggel töltött el. Van olyan "keresztgyerekünk" is, akiknél csak úgy ki lettünk nevezve, hogy na akkor mi leszünk, de semmi kerete nem volt csak tudomásul vettük. Igyekszünk őrá is különleges figyelmet fordítani, de valahogy mivel a másik gyereknél a szülőknek is fontos volt, hogy hivatalos formában történjen, én inkább érzem magam keresztszülőnek ott mint a másik helyen.

Lényeg a lényeg, szerintem jó dolog. Mi is fogunk csinálni a fiunknak. Egyébként a faluban van egy ilyen naplószerű, hasonló mint az anyakönyvi, házasságnál, és oda bejegyzik a gyerkőc nevét, szülei nevét és névadó szüleinek a nevét. Alá is kell írni, meg minden. :)

2009. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!