Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposnak baj, ha már...

10 hónaposnak baj, ha már panírozott húst, rendes (tojással készült) tésztát, illetve tejföllel/tejjel habart ételeket is adok? Bundáskenyeret?

Figyelt kérdés

Kinézi a szánkból a falatot.


Persze tojásos nokedlit, rántottát, főtt tojást, tejet nem adok neki, de a mi ételeinkbe a tojás, tej, tajföl bele van főzve, így eszik néha olyat is.



2012. máj. 29. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem csináltam belőle gondot...semmi baja nem lett:)

Ja és mai napig jóízűen eszik akármit, amit elé teszek,semmi baja az itthon főtt ételekkel,ha valamit nem akar megkóstolni, akkor mondom neki, hogy "nézd finom, anya is eszi" és akkor már szívesen megkóstolja.

Most már lassan úgyis át kell állni arra,amit ti esztek, szóval szerintem jól csinálod.Én még a kakaómból is adtam neki 10 hónaposan 1-1 kortyot ha kérte.

Most 19 hónapos.

2012. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem nem baj, én is adtam már a kicsimnek főtt tésztát ilyen korban, ami tojással volt. Elvileg a sárgáját már eheti, a fehérjét ajánlják 1 év felett, de 1-2 hónap a védőnőnk szerint nem gond, ráadásul a panírra elenyésző mennyiségű fehérje kerül csak. Tejfölt, tejet már kapott 1 év alatt is a kicsim, ezek az "Ajánlások" évről évre változnak és teljesen összezavarják az anyukákat.
2012. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem volt ebből probléma.

Mindent megeszik.

2012. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne baj? A fiam 6 hónaposan töltött paprikát evett, gyakorlatilag mindenevő volt.
2012. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tiz honaposan mar ketkezzel zabalta a tojassal keszitett palacsintat meg az aprora vagott panirozott hust. :) Mi kulfoldon elunk es itt 9 honaposan kell bevezetni a tojast. Semmi gond nem volt. En rakottkrumplival vezettem be 9 honaposan. Jol osszetortem villaval a fincsi rakottkrumplit meg a tojas darabokat es nagyon izlett neki. Mivel nem lett semmi gondja 3 nap mulva kapott brokkolis rantottat es ezutan nem sokara palacsintat meg rantott husit. Tejjel es tejfollel is habartam mar neki 10 honaposan. De mindenki mas. Otthon szerintem azert vezetik be a tojast 1 eves kor korul mert az MMR oltas 15 honaposan van. Kulfoldon az MMR oltas 11-12 honaposan. Ehez igazitjak a tojast mivel az oltas nyers tojasfeherjet tartalmaz es ha alergias a baba akkor eleg ido kell legyen arra, hogy tojasfeherje mentes oltast rendeljenek ami sokkal dragabb mint a sima tojasfeherjes valtozat.
2012. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

A te döntésed.

Valóban állandóan változik az ajánlás, bár főbb vonalakban azért nincsenek nagy különbségek.

De ez a "Kinézi a szánkból a falatot." érthetetlen számomra. Csak azt nézi ki, amit hagysz kinézni. Csípős paprikát sem adsz neki csak mert apa milyen jóízűen falatozza.

Én nem siettetem a hozzátáplálást. Úgy gondolom, lesz még jó pár 10 éve, hogy ugyanazt egye, amit mi. Abszolút ráér csatlakozni.

2012. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, azt azért én is hozzáteszem, hogy komolyan vettem a hozzátáplálási szabályokat, hiszen nyilván egy 5-6 hónapos szervezete nincs azért még felkészülve sok étel befogadására, megemésztésére, de például epret is 1 hónappal előbb kapott, mint az előírás, mert akkor volt szezonja, viszont 2-3 hónapot biztos nem kockáztattam volna meg.
2012. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta legutóbb a védőnőnk,hogy a babák a pacalt is megennék,ha odaadnánk nekik. Szerinte egyszerűen ne előtte együk azt az ételt,ami még számára nem ajánlatos. Nem azt jelenti,hogy bújkálni kell az evésnél,de mi pl. a férjemmel felváltva esszük az ebédet.

Egyébként meg nem baj,ha a felsorolt ételeket eszi,csak módjával. Ha valamire allergiás,egy falattól is kicsattan,ha meg nem,akkor hagy egye. :)

Én is szépen haladok a hozzátáplálással,de volt,hogy apa adott neki egy kanál gulyáslevest! :) Nem történt semmi! :)

2012. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem!Nyugodtan add neki!
2012. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pont az erős paprikáért volt megveszve egyik nap. végül én sem ehettem, mert annyira sírt, hogy nem kap belőle.


olyan jó étkű, minden zöldségfélét, gyümölcsöt megeszik. nem válogat.

2012. máj. 30. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!