Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet örökbe adni egy...

Hogyan lehet örökbe adni egy babát?

Figyelt kérdés

Csak mert sokszor olvasom, hogy egyesek szerint az a helyes megoldás, hogy inkább "adja örökbe" valaki a babáját, ne vetesse el.

(Nem vagyok ilyen helyzetben, van egy 9 hós kislányom)

Mi ennek a menete? Csak úgy bemegy az anya valahova, hogy nem tart igényt a gyerekére?


2009. jún. 30. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ennyire egyszerű...Komoly procedúra előzi meg.

De én is azt mondom, hogy inkább kerüljön olyanhoz a baba, aki várja, de nem lehet sajátja, mint hogy megölje...

2009. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát megteheti azt, hogy a kórházban lemond róla, de szerintem sokkal jobb mód az, amikor már a terhessége alatt felkeres ezzel foglalkozó egyesületeket (sok ilyen van), a védőnő is tud ebben segíteni, sőt, szerintem talán ez is a hivatalos menete, szóval hogy a védőnőnek szól erről. A védőnő biztosan tudja az ilyen egyesületek elérhetőségét. Ilyenkor lehet választani, hogy titkos vagy nyílt örökbeadást szeretne, azaz az örökbeadó szülők és a vér szerinti szülő(k) ismerjék egymást vagy sem.
2009. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már van némi elképzelésem a dologról.

További szép napot nektek!

2009. jún. 30. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!