Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babáknak mennyit...

Újszülött babáknak mennyit kell hízni, mire 2hetes lesz, csak anyatejes, és 6nap alatt 400g-t hízott, ugye nem etetem túl?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ne kevés....:-)

Az első két hónapban 1-1 kg, utána fél-fél kg, majd egyre kevesebb a gyarapodás.

De inkább több legyen, mint kevesebb:-)

2009. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kisebb súllyal született, nem? Akkor normális. Mi 2950 voltunk és volt, hogy megvol a 450 egy héten. Most teljesen normál súlyú. Ha tejcsis, biztos nincs túletetve.
2009. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Enni, aludni, és ha jó kedvünk van nézelődni tudunk, 10napos még csak a fiam, és tegnap ledöbbentem, hogy 400g+ mutatott a mérleg.

És a melleim sem tűnnek valami hatalmas tejcsárdának, és aggódtam, hogy nem elég neki a hami.

2009. jún. 30. 12:38
 4/10 A kérdező kommentje:
3470g-mal született
2009. jún. 30. 12:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj ha ennyit hízott,mondjuk ennyit még nem hallottam.A normál gyarapodás 100-150között van,de nem lesz mindíg "nagykönyv" szerinti a fejlődése. Anyatejes babát elvileg nem lehet túletetni,mert annyit eszik amennyi neki kell. Ha nem kell több,kiköpi a cicit :)
2009. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lányom csak fél kilókat hízik havonta akezdetektől fogav, mondjuk ő 4 kilóval született.
2009. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 3250 grammal született, féltem hogy nem lesz elég tejem, de vasárnap volt nyolc hetes és már 6 kiló.. :) Csak anyatejet kap és sokszor azt sem érzem hogy lenne tejem, de hát a tények magáért beszélnek... Jó babázást, és jó egészséget nektek,.. Ne aggódj, üdv, Mónika
2009. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kinéztem a kis füzetünkből, az én babám 10 naposan 560 gr hízásnál tartott. 1 hónapos korára 1600 gramot hízott. Kevesett mint 3 hónaposan megduplázta a születési súlyát.

Szintén csak anyatejes.

Semmi gond, az első pár hónapban simán hízhatnak ennyit a babák, csak nem ez a gyakori, de ettől ez nem probléma.

Most 7 hónapos a babám, mióta pörög-forog-mászik, azóta nem hízik ilyen ütemben. Általában 1 éves koruk körül lesznek "egyformák" a gyerekek.

Anyatejjel nem tudod túletetni, ne izgulj.

2009. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kevesett = kevesebb

(elnézést)

2009. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem eteted túl. Az én kisfiam 3430 grammal született, csak anyatejet kap, és neki is voltak olyan hetei, hogy 300-350 grammot hízott (bár ezt 1 és 3 hónapos kora között adta elő, az első hónapban fix heti 200 grammot hízott). Ez majd meg fog állni, le fog lassulni a gyarapodása. Most vagyunk 3,5 hónaposak, az utóbbi 2 hétben 170-170g volt a gyarapodása. Nem kövér baba, csak olyan cuki formás:) Ne aggódj, a te babád sem fog elhízni.
2009. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!