Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fájdalmas az orrporszívózás a...

Fájdalmas az orrporszívózás a piciknek?

Figyelt kérdés
13 hónapos kislányomat 1 hete kell orr porszívóznom. Annyira üvölt, zokog, hogy elbizonytalanodtam...nem fájhat Neki? Retteg tőle? Vagy a poszívó hangja zavarja, ha meglátja, hozzám bújik. Főleg akkor sír, ha jön le váladék az orrából.

#orrporszívó
2012. máj. 29. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld ki magadon! Akkor rájössz, hogy igencsak rossz érzés.

Mellékesen ez csak MO-on divát, minden más kulturált országban ez kinzásnak számitana, és büntetik.

2012. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Alapból nem fáj,de ha már beteg egy ideje és nem lett nedvesítve a nyálkahártyája folyamatosan akkor lehet neki picit gyulladt ami már fájhat egy picit.
2012. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Előtte mindig Sterimar/Nasivin. És nem fáj, én kipróbáltam! Az a furcsa nagyon, amikor húzza mélyről a váladékot, fájdalomnak nem nevezném, de az nem kellemes.
2012. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 alaszka ***** válasza:
Inkább kellemetlennek mondanám, én kipróbáltam, és akkor rossz, hogy ha tele van az orr, mert olyan érzés, mintha nem kapnál levegőt, addig amíg szív, és szerintem ettől ijednek meg inkább, mert a kisbabák még nem tudnak a szájukon levegőt venni. Lehet hogy külföldön nincs, viszont szerintem nagyon jó találmány ez, sok komolyabb betegségtől meg lehet így kímélni a kicsiket, én nem is tudom, ha ez nem lenne, hogyan tisztítanánk ki a baba orrát?? El sem tudom képzelni, régen hogyan csinálták.
2012. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Fájni nem fáj, csak esetleg kellemetlen! Én mindig befújatom neki tengervizes orrsprayel szivatás előtt, sokkal jobban kihozza, és hamarabb feloldja! És nem káros! Volt egy hozzászóló, aki azt írta, hogy MO-on kívül más országban kínzásnak számít! Nem tudom, miért számítana annak! Hatásos, nem fájdalmas, és hát valamivel ki kell tisztítani! Ők még nem tudják kifújni! Mi voltunk úgy, hogy nyaralni mentünk külföldre, és a repülő úton, vagy nem tudom hogy, de megfázott, nyaralás első napján be náthásodott az akkor fél évesem! Kézi orrszi volt nálunk, semmit nem használt! Szerencse volt nasivinünk, azt csepegtettük! Amire haza értünk, egy hét után, annyira le tapadt neki, hogy nem akart tisztulni! Végül arcüreg átmosatáson voltunk vele, mire kitisztult, teljesen le volt tapadva szegényemnek! Úgyhogy én nem tudom, ha nem lenne az porszi orrszi, akkor hogy tisztítanám neki! És azokban az orságokban hogy oldják meg, ahol nem engedélyeezik? Amúgy még annyi, hogy én nem ismerek olyan gyereket a környezetemben, aki nem sírna már akkor, amikor meghallja a hangját! Szerintem már a hangjától megijednek!
2012. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekünk elektromos van, és kipróbáltam, nem fáj, de belerezeg az ember egész feje (mint mondjuk a hajnyírónál) és kellemetlen. Az én gyerekem is persze utálja és bömböl, hogy szívem szakad érte. De nem tudom, miképp máshogy lehetne megoldani, hogy ne legyen arcüreggyulladás vagy fülfájás a vége, mert az orrát - hiába magyarázom - még nem hajlandó, csak ritkán kifújni, és sajnos csak az orrspray nem használ.
2012. máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 sumergo ***** válasza:
Nem hiszem, hogy fájna, a lányom vigyorgott, mikor használtuk neki. Igaz, nem volt úgy náthás, de volt az orrában beszáradt váladék, amit mással nem értem el, de mindenképp ki akartam szedni, többször is csináltuk már, egyszer sem sírt miatta. A porszívó hangjára pedig remekül tud aludni! :-) Amelyik baba sír, lehet csak a hangtól fél!
2012. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem fáj, kipróbáltam, max kellemetlen. Szerintem inkább nekik is az a bajuk vele, hogy nyugton kell maradni, esetleg le fogják őket, és dugdosnak valamit az orrukba. Amúgy szerintem is úgy, jó, hogy előtte tengervizes orrspray az kicsit meglazítja és szívás :)Próbáld ki magadon én szinte mindent amit kapott gyógyszert, gyógymódot kipróbáltam magamon.
2012. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Mi magunknak is át szoktuk tisztítani sós oldattal,a kicsinek is,persze mindig csak pár másodpercig szabad csinálni és akkor nem terheli meg!Eleinte próbáltuk ezt a müanyag orrszippantyút,a kézit,de a gyerek ordított,a porszívótól meg semmi baja!
2012. máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én is kipróbáltam magamon, és nem fájt, de mivel a Kislányom teljesen sokkos állapotba kerül utána...percekig mereven néz maga elé, ezért eléggé féltem. Tudom, para mami vagyok...de ez van:)

Szerintetek meddig kell szívni? Úgy értem: hány napig? Amíg egyáltalán nem jön váladék? Mi 1 hete csináljuk, napi 3-4 alkalommal. Fehér és színtelen váladék jön. Már nem köhög viszont - szerencsére. Azt is hallottam, hogy ha sokszor szívják a kicsiknek, akkor egyre termelődik a váladék, ezért kérdezem, hogy meddig érdemes?

NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT! SOKAT SEGÍTETTETEK!

2012. máj. 30. 22:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!