Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mennyit alszik 8...

Mikor és mennyit alszik 8 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

A védőnő kérdezte, hogy áttért-e már a napi kétszeri alvásra.

Este 9-től reggel 6-ig alszik, aztán 9 óra körül van egy 20 perces pihenője. Ebéd után alszik 1,5-2 órát a kiságyban, majd délután, 5 óra körül még egyszer 20 perces pihenő. Ha valamelyik rövid alvást kihagyom, akkor nem fogja bírni a hosszabb alvásig, attól félek.


2009. jún. 30. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem ennyi idős korában 3x fél órát aludt. 10 hónaposan álltunk át a két alvásra és azóta 1, 5 órát alszik kétszer. Ne a védőnőre hallgass, hanem a babád igényére. Jelzi, ha már kétszer akar aludni, pl. úgy, hogy csak nagyon nehezen alszik el az első alvásnál.
2009. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ne aggódj, a babára figyelj. Ha neki kell a 3x alvás, akkor annak oka van, ő igényli és kész. Kb. havonta, majd 3 havonta vannak nagy ugrások, lesz olyan, hogy ha nem is teljesen más, de elég új rendszert alakít ki magának. Érdekes, hogy az én babám is 8 hónapos, és valószínű hozza a papírformát, mert 2x alszik, de senki nem kérdezte meg tőlem. Nem is gondoltam, hogy már 2x "kellene"... :D
2009. júl. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tényleg minden baba igénye más. Az én fiam 7 hónapos múlt, és csak 1 hete tért át a napi háromszori alvásra. Eddig 4x fél-háromnegyed órát aludt. Most az utolsót kihagyja, viszont alszik egy hosszabbat is. Összességében többet alszik, mint a négy röviddel.
2009. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 2x alszik. Szerintem ez babafüggő, nálunk kisebb korában az volt a baj, hogy keveset aludt. Szerintem az alvás témában, hagyatkozz nyugodtan a babádra, főleg, hogy átalussza az éjszakát. Mert az enyém pl. azt nem.
2009. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!