Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékot vegyek 1...

Milyen játékot vegyek 1 évesemnek?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a kisfiam, szeretnék v.mi épitő, egymásra rakható, kreativ játékot neki.Szerintetek 1 évesen tudna a formabedobóssal játszani? Vagy esetleg óriáslegó? Ti milyen játékot vettetek a gyerköcötöknek? Ami érdekelte, vagy tetszett neki? Olyasmi kellene amivel jól elfoglalhatná magát.

2012. jún. 5. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Pohárkészlet (műanyag), amiből tornyot lehet építeni vagy egymásba lehet tenni őket. Fisher Price (vagy más márka) karikatorony (nem kell spécinek lenni, a legegyszerűbb is megteszi), óriáslegóból megabloks jó (de az én kislányomat 1 évesen még nem kötötte le, hónapokig gondoltam, hogy rossz vétel volt, most 21 hósan néhány hónapja már nagyon szívesen játszik vele). Formabedobót vehetsz, ha most nem is, de később érdekelni fogja. Mi most egy ilyet vettünk: Smoby kulcsos ház (cotoons), ezt 12 hós kortól ajánlják, de a kulcsokkal még a 21 hónapos kislányom sem boldogul, csak a figurákat dobálja be, nyitogatja az ajtókat, szóval hónapokra jó játék ez is.

Már ennyi idősen lehet 1-2 nagyon egyszerű lego duplo szettet venni, ha épp találsz leárazva tescoban, auchanban pl., nekünk a nagypapa malaccal, vagy a gondozónő kistigrissel nagyon bejött.

Babahangszereket is lehet már venni, a halilit nagyon jó márka, abból a bébi maracas-t nagyon ajánlom, pont pici kezekbe való (hanifa.hu oldalon találsz más hangszereket is).

Arra számíts, hogy ebben az életkorban még a legszuperebb játék sem fogja nagyon lekötni, max pár percig. Az én kislányom remekül elszórakozott egy gyöngyökkel félig megtöltött fél literes ásványvizes palackkal. (A kupakot rá kell ragasztani, nehogy lejöjjön az üvegről.)

A WOW játékok is nagyon jók, mi minden héten nézzük a szemeteseket, ahogy elviszik a szemetet, 13 hónapos korában kapta a kislányom az utcaseprő autót, azóta is imádja.

És még egy nagyon jó van, Tomy csipogó (vagy sípoló) tojások, ezt 10 hónapos korában vettem neki, mind a mai napig remekül eljátszik velük (nem kell elem bele). [link]

És érdemes körülnézned az ikea weboldalán is, ha van hozzátok közel ikea, nagyon ötletes babajátékok vannak ott is!

2012. jún. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem imádja a kislányom, pedig ő még csak 9 hónapos. Persze ő még nem funkcionálisan játszik vele, de szép színes. Imádja a vödröt, ami később homokozóvödörnek is jó. Barátnőm kisfiának is van. Ő 3 éves és még ma is belepakol és magával viszi mindenhová. :-)

2012. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van nagy legónk is és formabedobónk is. Mindkettő jó szerintem, az építőkocka tovább leköti. 10 hónaposan csak rágta, 1 évesen mi építettünk és rombolta, most 15 hónapos, és már többet egymásba rak, sokáig elvan vele.

Formabedobóval csak együtt tudunk játszani, mert nem tudja, mit hova kell dobni, azt mutatnom kell. :)

2012. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Énis ilyesmikre gondoltam.
2012. jún. 5. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!