Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kombinált AngelCare légzésfi...

A kombinált AngelCare légzésfigyelő+bébiőr készülékeket lehet teljesen külön is használni?

Figyelt kérdés

Azaz, ha a légzésfigyelőt az egyik szobában a kisbabámnál, míg a bébiőrt a másik szobában a másik gyereknél szeretném használni, akkor azt úgy lehet?

Az AC401-esnél pldul?


2012. jún. 5. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert az érzékelőpad az adóhoz van kapcsolva.
2012. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Húúú, én ezt nem értem :(


A bébiőr nálad "kell", hogy legyen, hisz azon hallod azt a babát, aki alatt a légzésfigyelő van.

Ha a bébiőrt rakod a másik gyerekhez, akkor ő fogja hallani a légzésfigyelős babát (nem te).

Olyan, mint egy adó-vevő rádió (a bébiőr "csak" egy hangszóró, ami közli, hogy mi történik a másik szobában)

2012. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy készülék csak egy gyereket tud figyelni, legyen az bármilyen funkcióra is állítva. Valószínűleg nem láttál még ilyet, különben nem tetted volna fel a kérdést. Az ágyba kell tenni az érzékelő táblákat, amiből vezetéken keresztül megy az infó egy készülékbe, ami kiadja a figyelmeztető hangot. Ezen a készüléken van egy mikrofon, amin keresztül áthallatszik a hang a szülői egységbe. Vagyis ha külön szobába teszed az ézékelő lapot a gyerekegységtől, akkor valószínűleg nem fogod tudni összekötni a kábellel, anélkül meg nem megy át bele a jelzőhang.

De talán ha valaki, aki ért a kábelekhez, és tud rá szerkeszteni egy olyan hosszút, ami átér a két szoba között, akkor azt eltudnám képzelni pl.: h a pici hallótávolságon belül alszik, alatta az érzékelő lap, a messzebb lévő nagynál pedig a gyerekegység. A szülőknél a szülői egység,értelemszerűen. Mert a kábelen átmegy a jelzőhang, ami a mikrofon miatt visszajön a szülői egységbe, meg így azt a hangot is hallani, ami a nagyobb gyereknél történik. Remélem érthetően írtam. :-)

Persze én nem vagyok szerelő, ezt csak laikusként mondom! Én nem piszkálnám meg.

2012. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem a kérdést, hogyha csak külön a mikrofon működtethető-e, és ezáltal a szülői egység, ami ugyebár nálam van bébiőrként funkcionálna.

A lényeg, hogy még terhes vagyok, de a nagyobbik gyermekünknél jó lenne bébiőrként használni, ahol a légzésfigyelőre nincs szükség. De ezek szerint, akkor nem lehet..

2012. jún. 7. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
A szóban forgó készülék felépítése: 1 angyalka egység - ebbe csatlakoztatható a két érzékelőlap és ebben van a mikrofon. A másik a szülői egység. Az angyalkákat használhatod légzésfigyelésre vagy bébiőrként vagy mindkettőre együtt.
2012. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Természetesen lehet. Van csak légzésfigyelő, csak bébiőr, illetve mindkettő funkciója. Utóbbinál természetesen a szülői egység is riaszt esetleges légzéskimaradás esetén. Nagyon megbízhatóak az AC készülékek, bátran ajánlom!
2015. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!