Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba nem szereti a...

Kiki01 kérdése:

Ha a baba nem szereti a hordikendőt, valahogy meg lehet vele szerettetni?

Figyelt kérdés
Elég fontos lenne, mert a babakocsit rohadt nehéz a másodikra felcipelni:)
2012. jún. 9. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

ráparancsolsz, hogy megszereted és kész.

micsoda kérdés ez már megint...

ha nem érzi jól benne magát, akkor a fejed tetejére is állhatsz........

2012. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kösz, sokat segített a válaszod...Arra gondoltam hogy hátha tud valaki valami olyan kötést ami kényelmesebb neki, vagy valami praktika, hogy mit csinaljak vele kozben...
2012. jún. 9. 12:09
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
hülye kérdésre-hülye válasz
2012. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
ha nincs el benn a baba, nem tudsz mit csinálni.
2012. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező:)!


Mekkora a babád?

Milyen kötésben hordozod?

Tudnál esetleg képet csatolni, megnázzük, hogy mi lehet a gond.

Sokszor ugyanis azért nem "szereti" a baba a kendőt mert nem egészen jól van kötve, kezdő hordozóknál legtöbbször az szokott lenni a hiba, hogy nem merik elég szorosra meghúzni sávonként és e miatt laza lesz a kötés, ami nem ad biztonságérzetet a babának. A következő leggyakoribb hiba, hogy már nézelődni szerető babát előre kötne és így nem tud tekingetni, e miatt tekereg, nyöszörög.

Izomzatával, csípőjével minden rendben van? Ezt pedig azért kérdezem mert hipertóniás babáknál vagy kötött csípővel lehet, hogy túl nagy terpeszt kötsz neki és az fáj.

KÉrlek, ha tudsz, válaszolj a kérdéseimre és részletesen írd le a "tüneteket", hordozási szokásaidat, segíthetek kitalálni a probléma forrását és a megoldást:).

2012. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mi kezdtük a hordozást, a fiamnak em tetszett, kb 5 percig, aztás elaludt benne. A következő alkalommal két percig tiltakozott, aztán már nem, szerette, bár egyhuzamban fél óránál többet nem hordoztam, illetve az esti nyügiket így tudtuk átvészelni, mert a hordozóban békésen elvolt. Nekem is meg kellett találnom azt a megkötési módot, amit gyorsan magabiztosan tudtam alkalmazni. 3 hós korától meg mei tai-t használtam, abban tudott nézelődni, kicsit ficeregni is.
2012. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Mi az a hordikendő?
2012. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5/7-es!


A babám 3 hónapos. Amikor még csak pár hetes volt és fekve beletettem a kendőbe akkor egy-két perc tiltakozás után elaludt és akármeddig is elvolt benne. Most viszont az elől keresztezett kötéssel próbálkozom, és vígasztalhatatlanul ordít, elképzelhető hogy valami fáj neki. A csípőjével minden rendben, arra is gondoltam hogy esetleg nem tudom jól elsimítani a kendőt és a ráncok nyomják. Vagy nagyon melege van. Meg szoktam szorítani rendesen, az nem lehet hogy az a baj hogy túl szoros?

2012. jún. 9. 17:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én Fiam nem szerette, egészen kb. 3,5 hónapos koráig. Lehet meg kellett "érni" erre is :)

Miután magadra kötözöd, próbálj kicsit énekelni neki, táncikálni, rázni a kis hátsóját :)


Én SCC-vel kötöm magamra, talán kevesebb az anyag, nincs olyan melege.

http://www.youtube.com/watch?v=B25bsVGc6Jg


Mi harmadikon lakunk, nincs lift és úgy oldjuk meg a babakocsit, hogy a Férjem reggel kiveszi a csomagtartóból, biciklilakattal otthagyja nekem a földszinten a lépcsőhöz kötözve, és mikor hazaér a munkából, visszarakja :D

2012. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

5ös vagyok, igen, simán lehet, hogy melege van, mert 3 rétegű kötésben kötöd:). Este, altatás után hozok Neked videot, ami egy rétegű kötést mutat.

EZen kívül pont 3 hónapos kor körül kezdenek a baák nézelődni, már messzebbre is látnak és nem elég nekik az anya mellkasának látványa:). Érdemes lenn háton is megpróbálnod, ő is tudna, nézelődni, illetve már a Te derekadnak, gátadnak is jobb lenne. Hozok erről is videot.

Ha közben megírnád, merre laktok, esetleg tudnék mondani közeli hordozós klubot, ahol segítenének megnézni a mostani kötésed és/vagy a hátra tételben:).

2012. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!