Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négy hónapos babának nem...

Négy hónapos babának nem kevés a kb 5500 gramm?

Figyelt kérdés

2950 grammal született. Rendesen eszik, fejlődik (mozgásban kicsit előbbre is jár, mint az átlga 4 hónapos), a védőnő/doki szerint semmi gond. Nagyon nyugodt, mosolygós, jókedvű baba.


Csak mindenhol azt hallom hogy a 4 hónaposak 6,5-7,5 kilók már, ezért aggódom picit.


2012. jún. 10. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kevés.A többi baba nyilván nagyobb súllyal született.A te babádnak is meg van a havi500g hízása.
2012. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A babák 5-6 hónapos korukra duplázzák meg a születési súlyukat.De ha kicdit később,az sem baj.Az én kislányom most öt hónapos,és 5500 grammos.3050 g-mal született,de lefogyott a kórházban 2890-re(Csázsáros baba,és nem indult be a tejem,csak itthon)De az ő súlya is normális,az orvos írt fek neki kiegészítő tápszert,mert valűszínüleg nem elég neki a tejci,de nincsen baj a fejlődésével,minden baba máshogy fejlődik.Ha jó a közérzete,nem nyűgös nagyon,jó kedvű napközben,szerintem megnyugodhatsz,teljesen jó a súlya,és eleget kap enni :)
2012. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:

Nem kevés! Jajj, ne idegesíts...ki mondta hogy a 4 hónapos 7 kiló körüli? szegényke, már gurul akkor, max ha nagyon hosszú, vagy esetleg nagyon nagy súllyal született, annál talán rendben van.


Tökéletes súlyban van a babád. Havi 1 kg gyarapodás a normális, de a lényeg, hogy ne fogyjon, jó kedvű legyen. Védőnő, dokid mit mond rá?

2012. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a lányom 7 hónapos és most 6850g, és teljesen normális alkat, 3320g-mal szuletett
2012. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 3-aska!

A lányom 4 hónaposan 7775g volt és 67cm.Egyáltalán nem gurult és nem volt kövér sem,4050g-mal és 57cm-rel született.

2012. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én négy hónapos babám is 5500 gramm, és 3200 g-mal született.Nekem a tejem is kevés, de nem írtak fel tápszert, mert azt mondta a doki eleget hízott.Szóval nem kevés a babád súlya:)
2012. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!