Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vigyek nekik?

Mit vigyek nekik?

Figyelt kérdés
Anyukák! Jövő héten megyünk párom szüleihez Egypitomba. Ők nagyon jól élnek az OTTANI körülményekhez képest. 1 hetet leszünk nálok Kairo-ban és utána még 1 hetet Hurghadán egy 5 csillagos szállodában. Van egy 2 hónapos és egy 2 éves kislányunk. Mit vigyek nekik? a Repülőre mi kellhet? És mennyi ruhát összesen? És milyet? Kicsivel nincs gond,mert ő cicis,de a nagyobbiknak tudok valmai olyan ételt vinni ami eltart 1 hétig akár? Vagy mit adjak neki? Az ottanit nem szívesen adnám,ha nem muszáj. Vagy tud ott mama valami olyat főzni amitől nem lesz rosszul szerintetek? Pót cumi nem kéne nekik? Nem akarok ott semmit venni!!! Annyira nem akarok menni,de hát anyós....no comment. Én izgulom túl?

2012. jún. 13. 02:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Èn megmondom öszintén, hogy nem mennék egyiptomba 2 hós gyerekkel, még anyóshoz sem. Amíg legalább a kombi ismétlödö összes oltást meg nem kapta. Hepatitis és a többit.

Èn 3, 8,9 hósan repültem a lányommal európán belül, és 14 hósan dubaiban és Maldív szigeteken voltunk, de egyrészt addigra már oltva volt a legveszélyesebbek ellen, másrészt az immunrendszere is jobb volt már neki, és ezek az országokban közel nincs olyan betegségek mint egyiptomba.

Mit teszel ha te kapsz el valami betegséget és nem tudsz szoptatni? Szerintem 2 hósnak ez nagyon veszélyes.


A nagynak tudsz vinni Hipp menüt, a Müllerben lehet kapni, ezek müanyag dobozos menük 1-3 éves kor közöttre. Mi maldívra ilyet vittünk, de a végén nem kellett, mert minden ehetö volt neki is.


Mi elötte beszéltünk a gyerekorvossal, ö írt fel gyomorra gyógyszert, megfázásra, orra stb...

Másrészt az ottani klíma sem egy 2 hós babának való.


De te tudod, beszélj az orvosotokkal mit vigyél. Még annyit hogy persze ott is vannak gyerekek akik túlélnek mindent, de ezek a gyerekek már az anya hasában majd a születéssel olyan baktériumokat kapnak amik az európai kultúrában nincsen meg, így ök már letudnak olyan dolgokat bontani amit egy európai nem.

2012. jún. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én mondtam anyósnak is meg páromnak is,hogy nem szeretném,de közösen meggyőztek,hogy nem lesz baj. A nagyobikkal akkor voltunk először amikor 4 hónapos volt. Meg Kairoban azért nem nagyon fogom kivinni a lakásból. Beszéltem gyerekorvosunkkal,védőnővel és ők azt mondták,hogy nyugodtan menjünk... :SS
2012. jún. 13. 03:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, csap vizet ne igyatok, csak palackozott vizet, és abból is főzzetek!

Jégkockát se kérjetek semmibe, mert az is csapvíből van, valamint medencébe ne fürödjetek, fogat se mossatok csak palackozott vízzel, mert könnyű elkapni a hányásra hasmenést!


Ha ezekre figyeltek, nem lesz gondd!


A tengerben nyugodtan fürödhettek!


Vigyél 7-7 kis ruhát, rövidnadrágot, pólót, szandit a gyerekeknek, 2 fürdő rucit, valamint 2 hosszú nadrágot, 2 karsigánt estére. Anyósnál majd kimosol mielőtt mennétek a szállodába.


Enni igazából ehettek a szállodában, nagyon finom pék sütik vannak, reggelire!

Ebédre többféle leves, hús köret, vacsorára szintén!


Ezek meg vannak főzve, nincs velük gondd!


A Sima forralatlan csapvíztől lehet rosszul lenni, valamint ha a medencében vagy kádban fürdötök, és abból a vízből isztok!


De a szállodában is minden féle üdítőt, palackos vizet kaptok!


Úszógumi, labda, homokozó szett a nagylánynak!

2012. jún. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsónak:


azért gondolj bele hogy egy 2 hós baba nincs beoltva még semmi ellen, nincs immunrendszere, hiányoznak a lebontó baktériumok. neki egy apró betegség halálos lehet. nem is hiába kell még európában is mindent fertötleníteni az elsö 4-6 hónapban. Ami neked max egy hasmenés az egy ilyen immunrendszernek halált jelent.

én nem kockáztatnék 2 hóst egyiptomba.


elsö voltam.

2012. jún. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!