Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki Tunéziában nyaraln...

Volt valaki Tunéziában nyaralni 2 év alatti babával?

Figyelt kérdés

Hogy oldottátok meg az éjszakai/reggeli tápszer/tej melegítését?

(Szállodában)


2012. jún. 19. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
vigyél vizforralót meg egy nagyobb tálat,csinálj vízfürdőt, és 4 4+ csillag alá ne menjetek, vigyél magaddal sok sok probiotikumot és ne engedd hogy olyan gyümit egyen aminek nincs héja, és olyan italt se igyon ami vízből van és jégkocka van benne
2012. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát Én Arab országba nem vinnék gyereket. mi 3 hete jöttünk haza Egyiptomból. De 2 napig ment a hasam, pedig egy kis húslevest ettem + helyi baklava sütit. Úgyhogy mi eleve itthon hagytuk a 18 hós gyerkőcöt. Voltak ott egyébként gyerekek, de ahogy láttam mindnek folyt az orra, megfázhattak, kint 38 fok, bent 20 fok kb úgy nyomják a klímát. Meg ahogy elnéztem a szülőnek sem volt az a hej de nagy nyaralása így, a sok nyafi a sok picsogástól láttam a szülők arcán a fáradtságot..........!
2012. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél tápszermelegítőt. A tápszert hazai ásványvízből készítsd mindig. Ottani csapvizet semmi esetre se fogyasszatok. A gyümölcsökkel is nagyon vigyázzatok, meg a fagyival, meg mindennel, ami vízből készül, vagy vízzel érintkezik. Bár az ötcsillagos szállodákban figyelnek erre, nekünk semmi bajunk nem volt. Igaz, minden étkezést leöblítettünk egy kis pálinkával. Hát a baba ne egyen ott semmit, csak saját bébiételt vagy tápszert.
2012. jún. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tény hogy én sem merném elvinni kislányomat arab országba mi is csak úgy úsztuk meg a gyomor rontást hogy minden nap ittunk egy kis pálinkát fertőtlenítés képen nem beszélve a klímáról hogy nekünk is nehéz megszokni azt az időjárást,de nem erről szól a kérdés,így azt tudom javasolni hogy vegyél egy kisebb méretű vízmelegítőt már 3000ft-ért lehet kapni és abban forralhatsz bármit így tál sem kell.

Kérdés,hogy a többi étkezését hogy oldod meg mert az ottani kaják ehetetlenek egy pici számára.Mi kaptunk például teve húst és azt sem tudtuk hogy az,és még egy pékséget sem láttunk a közelben.

Remélem jól fogjátok magatokat érezni majd kíváncsian várom a beszámolót.Jó utat!:)))

2012. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kisfiam 18 hónapos,most akartunk áttérni tápszerről tejre,de akkor eltolódik a nyaralás utánra.

A gyümölcs evéssel nem lesz gond,mert itthon sem hajlandó megenni semmit a banánon kívül,a főétkezés már problémás lehet,üveges bébiételt sem tudok neki vinni mert 8 hónapos kora óta azt sem eszi!

Ennyire rossz kint az étel?

2012. jún. 20. 08:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Másfél évesen már nagyjából azt eszik, mint a "felnőttek". Arra figyeljetek, hogy csak jól átsült, megfőtt ételt egyen, ne legyen túl fűszeres.

Nyers salátákat, gyümölcssalátát, jégkockával, csapvízzel készült, "érintkező" ételeket kerüljétek. Tejes, tejszínes dolgokat (pl. fagyi, gyümölcslevesek, krémes sütik is beleértve) úgyszintén.

Ami étel szerintem jó neki: pl. kuszkusz, rízs párolt /főtt/sült zöldséggel, krumpli, csirkemell filé kockázva, sült húsok apróra vágva, levesek, pita.


Bolti palackozott mentes víztől szerintem nem lesz semmi baja, a tápszert el lehet azzal készíteni, melegítés: cumisüveget forró vízbe áztatva, de sokkal egyszerűbb vinni vízforralót vagy cumisüveg melegítőt.

Nekem is majdnem ekkora a gyerek, de arab országba még nem tervezem vinni, túl macerás lenne, a repülőre meg nem lehet mindent felpakolni, ami az autóba beférne.

Ill. pl. Európában nem gond megvenni tápszert, bébiételt üvegeset, stb. ha kell, azért Tunézia nagyon más ebből a szempontból.


Mindeképpen vigyetek lázcsillapítót, hasmenés ellen smecta port, normaflore-t, fertőtlenítőszert, fertőtlenítő törlőkendőt, stb.


Én többször jártam Egyiptomban, Tunéziában, DK-Ázsiában, soha nem lett semmi bajom, bár tény, hogy én "ittam" a védőitalt is (valami töményet...), ezt nyilván a kisgyerek esetében nem tudjuk alkalmazni.

2012. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ételek fűszeresek kint. Viszont arra is ügyelj hogy olyan utasbiztosítást köss, ami kiterjed a gyerekre is, és egy esetleges kórházi ellátásra, nehogy nektek kelljen kifizetni a költségeket ha netán baj lenne.


Barátnőm egyiptomban annyira hasmenős lett hogy infúziót kellett adni neki, akkor gondold el ha egy kisgyerek hasmenős lesz, pár óra alatt kiszáradhat.


És Ő pálinkát sem ihat.

2012. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Huh,hát erre nem számítottam,lehet,hogy más országot keresünk.

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

2012. jún. 20. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!