Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy 14 hetesen jön az...

Lehet, hogy 14 hetesen jön az alsó fogacskája?

Figyelt kérdés

egy hete nagyon eszi az öklét és sűrűbb a nyála is. Sokszor nyűgösnek látom és ma benyúltam a szájacskájába és az ujjammal éreztem, hogy az alsó( első ) fogacskája már lassan kint van. Olyan fehér csík van az inén, ami körbe piros.

A barátnőm 8 hónapos babájának még nincs foga. Lehet, hogy ennyi idősen jön neki az első? Mit adtok rá neki?


2009. júl. 6. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
elég korai ugyan, de lehetséges. ha látod a kis csíkot neki, akkor hamarosan ki fog bújni. Én csak elalvás előtt szoktam neki bekenni Dentinox géllel, nagyon mást nem szoktam adni neki. lehűtött rágóka jó az első fogakra. ha nagoyn szenved, akkor adhatsz neki viburcol kúpot, vagy panadol bébi fájdalomcsillapítót. utóbbit sűrűn nem jó alkalmazni azért, mert gyógyszer. a kúp az homeós, azt elvileg lehet neki adni. Én nem vagyok annyira híve a gyógyszereknek, ezért minél kevesebbet adom, viszont elalváshoz nekünk nagyon bevált a dentinox.
2009. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van rágókánk, de még annyi idős, hogy nem tud rendesen fogni. Majd valahogy a kezébe adom. Amúgy, ha hűtőhideg (nem fagyasztott) nem fájdulhat meg a torka?
2009. júl. 6. 13:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz a chamomilla vulgaris 15 ch nevű homeopátiás készítménnyel is. Azért nagyon ne éld bele magad abba, hogy gyorsan kibújik a fogacska. Minket már három és fél hónapja hitegetnek ezzel az orvos és a védőnő. Kb. azóta ott a fehér csík az ínyén. Most már kb. 1 hónapja az alsó két fogánál van egy-egy nagy púp, de a fog még sehol. Most vagyunk 8,5 hósak.
2009. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És azóta nyüglődtök vele? Szegényke. Nekem ez fura, mert az én babám eddig nagyon nyugodt volt, úgymond minta baba és most egy kicsit meglepődöm, hogy szegény mennyire szenved. Eszi az öklét és közben "morog". Pedig nem éhes, mert eszik szépen.
2009. júl. 6. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos azóta kínlódunk. Kb. 3 hónapja kezdődött, aludni sem tudott, annyira fájt neki. Ettől a homeopátiás bogyótól már tud aludni, de még így is van olyan, hogy mást is be kell mostanság vetni. Egyre durvább 1 hónapja a helyzet, már nagyon várom a fogacskákat. És csak remélni tudom, hogy csak az első kettő lesz ilyen rossz neki.
2009. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen:), 2 db fogacska jelent meg az alsó részen:))!!
2009. júl. 9. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!