Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nosztalgiázzunk egy kicsit!...

Nosztalgiázzunk egy kicsit! Elmesélnétek: hogyan találtatok rá a kisgyereketek nevére, hogy történt a névválasztás, hogy sikerült megegyezni, miért azt a nevet adtátok stb? Esetleg leírnátok, milyen nevet adtatok neki?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Kovács Péter lett a neve, apukámé is az volt, aki sajnos másfél éve halt meg. Tudtam, ha fiam lesz, az ő nevét kapja. Apukája 2. keresztneve is Péter, ráadásul ő is Kovács, mint én, tehát nem volt kérdéses a pici neve :-)
2012. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Gergő lett a fiunk neve, és pont valamelyik nap találtam meg A rejtvényújságot, aminek az elején a Váczi Gergő nevezetű ember van....Ne szimpatikus a tag, de amikor megláttam a nevét, tudtam h "Gergő" a befutó :) /Apának is tetszett a "választás", szóval nem kellett hosszasan bújni az utónévkönyvet...:)/
2012. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Még csak terveztük a babát, (évek múlvára), amikor a neveket eldöntöttük. 2 év múlva terhes lettem, és az akkor kiválasztott nevet kapta. Így lett Márton, és telitalálat a neve. :)
2012. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nagyobbik kislányom Hoffman Abigél kissebbik Hoffman Deborah. Biblia nevek közül választottunk és ez a kettő tetszett a legjobban. :)
2012. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miután összejöttünk apával (17évesen), akkor eldöntöttük, hogy 3 gyerkőcöt szeretnék. Egy Dalmát, egy Dávidot, és még egy kislányt.

Hát eddig 4éves a kislányunk, Dalma. 1,5éves a kisfiunk Dávid (apa után). És most gondolkozunk a kistesón. Őszintén szólva mindegy lenne, hogy fiú vagy lány, de fiú nevekkel egyszerűbb lenne, arra legalább van ötletünk. Medárd, vagy Damián lenne :)

2012. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Kolléganőm babát várt és mondta, hogyha kislány lesz Kira lesz. Rá pár hónap múlva én is terhes lettem és eszembe jutott, de mivel nem tudtam, hogy kislányt vagy kisfiút vár, így másik nevet akartam. Amikor legközelebb bejött, kiderült, hogy kisfia lesz, akkor maradt ez a név. Végül kiderült, hogy Kiara lett volna, ha kislány lett volna.

Páromnak tetszett a név, már 2 éves a kislányunk és nagyon illik rá ez a név.

2012. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Már szétkürtöltük mindenkinek, hogy Ádám lesz. Aztán egyszer csak apa felkiáltott egy másik nevet, ami nekem is annyira megtetszett, hogy dobtuk az Ádámot. :)


Kedves első, nagyon szép története van a ti neveteknek.

2012. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

fiúnak nem volt kérdés a névválasztás, ha fiú akkor apa nevét kapja, Márk - fiú lett.

Ha lány lett volna Dalmában gondolkoztunk.

a második gyermekünknél fiúnak Leventét gondoltunk, és lányban hatalmas vitáink voltak - Zsófi, Linda.... és egyebek. fiú lett ,így nincs vita :D

2012. júl. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen! :-)

Első voltam

2012. júl. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a Büszkeség és balítélet című filmet. Abban a főszereplő Elisabeth, Ezt a nevet nem akartuk adni az ismert szám miatt (Buta lány vagy Elizabeth...), így lett Liza.
2012. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!