Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos babának miket adhatok...

8hónapos babának miket adhatok már enni? Ilyenekre gondolok mint párizsi, májkrém, virsli.

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 09:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Joghurt, krémtúró?
2012. júl. 10. 09:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezeket mint párizsi virsli, nem nagyon szeretem adni a gyereknek, mi se nagyon esszük, a leg alja a felvágottaknak. Nincs már olyan virsli ami ne robbanna szét, még az 1800 Ft-os juh belesnek is olyan vastag a haja, vagyis a bél amibe töltve van, hogy én alig bírom elrágni. Na meg némelyik virsli meg a duplájára dagad, olyan kész mint a szafaládé.

Néha Debrecenit szoktam neki főzni, vagy Ha szalonna sütés van, imádja a csepegtetett kenyeret, a szalonnát, kis kolbász darabokat.

Szín hús sonkákat adtam, kis katonákat csináltam, vajjal megkent kenyér, arra a sonka, majd felkockáztam. Vajas kenyér sajttal, vagy túrókrém.

Fasirt darabok pici kenyérrel, vajkrémes kenyér, májkrémes kenyer, vagy kalács, vajas lekváros kenyér, medve sajtos kenyér.Szoktam sütni, almás, vagy túrós, pogácsa, bukta.

Danonino, vagy görög joghurt, a kekszes.

Tejberizs, tejbegríz kakaóval.

Pudingot szoktam főzni neki, van hogy babapiskótára merem rá, kis tálkába.

Tortákat is szoktam sütni, a dobos tortából is kapott már 8 hónaposan, az is csak piskóta, a krémje pedig puding teavajjal kikeverve.

Fekete erdőt, az meg csokis piskóta, csokis és vaniliás tejszínnel, meggyel.

Somlói, piskóta lerakva vaniliás és csoki pudinggal, valamint csoki öntettel rétegezve.

Minden hétvégén Sütöttem, sütök, akkor reggelire ezeket szoktuk enni.

2012. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Házi májkrém, húskrém, bolti felvágott, virsli, májkrém semmi esetre sem (nézd meg, mi van benne és elsírod magad).

Natúr joghurt, túró friss vagy mirelit gyümölccsel.

A fentiek közül semmi, amben tej vagy tojás van.

2012. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Hmm, lehet hogy én nem vagyok elég laza, de semmi ilyesmit nem adok a Kisfiamnak.

Ebéd: főzelék csirkemellel vagy nélküle

Tízórai, uzsonna: gyümölcs magában vagy gabonapéppel, keksszel, rizspehellyel

Reggel, este, éjszaka: anyatej

A párizsi, virsli tele van mindenféle sz@rral, a joghurt ok 8 hónapos kortól, ha nincs a családban allergiás.

De mindenkinek szíve joga, én csak leírtam, hogy nálunk hogy van:)

2012. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!